Etna Combo Nedir? Etna Combo Ne İşe Yarar?
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Etna Combo Nedir? Etna Combo Ne İşe Yarar?

0

Etna combo, ağrılı kas kasılmaları ile semptomatik tedavilerde, ağrılı semptomlarda, ameliyat ve tedavi sonrasında ağrıların giderilmesi adına kullanılan bir ilaçtır. İlacın etken maddesi nimesulid ile tiyokolşikosid olduğu bilinmektedir. Nimesulid etken madde anlamında ağrıları giderme özelliği bulunmaktadır. tiyokolşikosid ise kas gevşetici özelliği ile size yardımcı olmaktadır.

Sarı renkli olan, yuvarlak, bikonveks görünümü olan bu tabletin içerisinde 14 tablet bulunmaktadır. Bu ilacın aynı zamanda bir jel formu da bulunmaktadır. Özellikle ilacı kullanmadan önce alerjik reaksiyonunuz olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Parol, Novalgin, Dolarex, Apranax ve Mejezik gibi muadili olan ilaçları bulunmaktadır.

İçindekiler

Etna Combo Ne İşe Yarar?

Etna combo, ağrıların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle kas gevşetici özelliği bulunmaktadır. Diğer ağrı kesiciler ile de neredeyse aynı şekilde işlev görmektedir. Aynı zamanda ağrılı semptomları, eklem dışı romatizmayı, ağrılı kas kasılmalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

Etna Combo Jel Ne İçin Kullanılır?

Etna combo jel, ilacı ile şekilde etkinlik düzeyine sahiptir. Kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanım alanı bulunmaktadır. Ancak özellikle cinsel uyarılma konusunda buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu tarz bir problem yaşıyorsanız kesinlikle bu jeli kullanmaktan uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kadınlar için kullanım konusunda dikkatli olunmalıdır. Kullanmadan önce doktora sorulmalıdır.

Ayrıca yine 18 yaş ve altında kullanılmaması gerekmektedir. Bu durum hem tableti hem de jeli için geçerli olmaktadır. Bu ilacı kullananların ağrı kesici ya da kas gevşetici olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Başka amaçla kullanılmamalıdır.

Etna Jel Yan Etkileri Nelerdir?

 • Kaşıntı, döküntü, alerji ile birlikte boğazda şişme, ani duyarlılık gibi etkileri bulunabilmektedir. Eğer bu durumlar kullandıktan sonra yaşanıyorsa kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 • Sersem olma, uyuma hali de oldukça sık rastlanan yan etkidir.
 • Alerjik bağlamda deri reaksiyonları, deride döküntü yaşanması olabilmektedir.
 • Bulantı ve kusma olabilmektedir.
 • İshal, mide ağrısı yapma ihtimali de oldukça yüksektir.

Etna Combo Jel Fiyatı Nedir?

Etna combo jel fiyatı güncel olarak bakıldığında 63.44 liradır. Ancak bu durum ilaç fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Alacağınız zamanın güncel kurlarına göre fiyatları takip etmeniz mümkündür. Bu fiyat, 50g’lık tüp fiyatıdır. Eğer daha büyük gramaja sahip ilacı almak isterseniz fiyat ona göre artacaktır.

Etna Combo Muadil İlaçları

Etna combo muadil ilaçları;

 • Parol,
 • Novalgin
 • Dolarex
 • Apranax
 • Mejezik olduğu bilinmektedir. Bu ilaçlar kendi içerisinde ağrı kesici özelliği bulunan ve ağrıları geçirmede oldukça etkili olduğu bilinen ilaçlardır. Kullanılan ilacın miligrama göre etkileri artıp azalabilmektedir.
Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın