Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir? Neden Olur?
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Erkeklerde Memede Yağlanma Nasıl Giderilir? Neden Olur?

0

Erkeklerde memede yağlanmayı engellemek için;

 1. Düzenli spor yapmak, memede oluşan yağlanmanın giderilmesi için harika yollardan ilk akla gelen bir seçenektir. Düzenli olarak spor yapıldığında bu sıkıntı bir süre sonra kendiliğinden giderilecektir.
 2. Meme küçültme operasyonu olmak, bu operasyon her yaşta yapılabilmektedir. Ancak yine de bir ameliyat sayılma durumu olduğundan çok da iyi bir seçenek değildir. Ayrıca kişinin operasyon için uygun olması gerekmektedir.
 3. İlaç kullanımlarına dikkat etmek, bu durum oldukça önemlidir. Özellikle düzenli olarak kullandığınız ilaçlarda kadın hormonlarını tetikleyecek bazı etken maddeler olabilmektedir. Bu durumda ilaçların yan etkisi sonucunda yağlanma olması muhtemeldir. Bu yüzden de kesinlikle kullandığınız ilaçlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Erkeklerde memede yağlanmayı engellemek için önemli bir konudur.
 4. Östrojen ve prolaktin içeren besinlerden kaçınmak, kesinlikle önemlidir. Östrojen ve prolaktin arttırıcı besinler sizin vücudunuzda istenmeyen değişimlere, karşı cinse sahip özelliklerin gelişmesine neden olabilmektedir.
 5. Lahana turşusu, bu turşu özellikle de ev yapımı olduğunda yaşadığınız problemi gidermek için bire bir olarak bilinmektedir.
 6. Şekerden uzak olmak, bol şekerli besinler sizin dengenizi ve metabolizmanızı bozabilmektedir. Bu durum da meme şişmesine neden olabilmektedir. Şekerden uzak durup dengeli beslenerek yağlanmayı önlemeniz mümkündür.

İçindekiler

Erkeklerde Göğüs Sarkmaları Nasıl Düzeltilir?

Erkeklerde göğüs sarkmaları için en etkili çözüm cerrahi yol olarak görülmektedir. Özellikle jinekomasti’den kurtulmak adına herhangi bir ilacın alınmaması gerekmektedir. Çünkü vücutta daha fazla yağ depolanmasına sağlayan östrojen artmaktadır. Bu durumda da yağ birikiminden kaynaklı sarkıntılar olabilmektedir.

Eğer tek sorun yağ birikimi kaynaklı ise liposuction ile de sorun çözülebilmektedir. Ancak bu durumlar dışında süreç uzayabilmektedir. Spor yapmak ve dengeli beslenmek de doğal ve etkili bir yol da olsa sürecin uzamasına neden olabilmektedir.

Jinekomasti Spor Olarak Geçer Mi?

Jinekomasti rahatsızlığını gidermede spor kullanılmaktadır. Fakat tamamen geçirme gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Jinekomastiyi oluşturan bir meme dokusu spor ile erimesi tam anlamıyla imkansıza yakındır. Bu durum için en uygun yöntem göğüs kasını çalıştıracak egzersizlerin yapmasını sağlamaktır. Geri kalan yağ dokusu ise liposuction ile alınmalıdır.

İlgili İçerik: Meme Ucunda Kabuklanma

Erkek Memede Şişlik Neden Olur?

Erkek memede şişlik oluşturan durumlar;

 1. Hormon eksikliği,
 2. Şişmanlık,
 3. Ergenlik,
 4. Yaşlılık,
 5. İlaçların yan etkileri,
 6. Steroid alan erkeklerde sıklıkla gelişim,
 7. Sağlık problemi,
 8. Klinefelter sendromu,
 9. Testislerde topak ve enfeksiyon olarak bilinen dokuz neden bulunmaktadır. bu tip durumlarda bir doktora başvurmak gerekmektedir.

Erkeklerde Memede Şişlik Ve Dokununca Acıma Hangi Doktora Gidilir?

Erkek memede şişlik ve dokununca acıma gibi durumlarda ilk olarak genel cerrahiye gidilmesi gerekmektedir. Burada gerekli tetkikler yapıldıktan sonra durumunuza göre tedaviye başlanır ya da gerekli olan bir durumda sevk işlemine gidilmektedir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın