Kargo Teslimat Devir Ne Demek? Kuryeye Devir Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Kargo Teslimat Devir Ne Demek? Kuryeye Devir Nedir?

0

Kargo teslimat devir, bir kargonun şubeye varması ile birlikte dağıtıma çıkarılmasıyla kargonun size ulaşması için son adım başlamaktadır. Dağıtım gününde ya da dağıtım saatinde dağıtıma çıkan kargo size bildirim olarak “Dağıtıma Çıkarıldı” olarak gelecektir. Fakat o gün yapılan kargo gönderimlerinde sizin kargonuz herhangi bir nedenden dolayı size ulaşmazsa kargo şubeye geri gelmektedir. Bu duruma da Kargo Devir” denmektedir.

Bir başka seçenek ise, kargonuzun teslimatının kargonun çalışmadığı gün şubeye gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum genellikle Pazar günü şubeye gelen kargolar için yaşanmaktadır. Bu durumda dağıtım olmayacağı için kargonuz bir sonraki güne devredilecektir. Bu durum ertesi gün kargonun size ulaşacağı anlamına gelmektedir.

İlgili İçerik: Kargo Alıcı Şubede Nedir?

Kargo Kuryeye Devir Nedir?

Kargo kuryeye devir, kargonuzu getirecek kuryenin gün içeresinde size ulaşıp kargoyu veremediğinde ertesi gün kargonun dağıtıma çıkacağını belirtmektedir. Bu durum genellikle kargo dağıtım zamanının sonlanması ya da kargonuzun sizden kaynaklı olarak herhangi bir şekilde ulaşamamasından kaynaklanmaktadır.

Devir Ne Anlama Geliyor?

Devir, kargoculukta birden çok anlama gelmektedir. Bunlardan ilki kesinlikle kargonuzun devridir. Bu kargonuzun halen size ulaşmadığı ve dağıtımının bir sonraki güne kaydığı anlamını taşımaktadır. Diğer bir anlamında ise, genellikle firmayı başka bir kişiye devretmek yani el değiştirmek anlamında kullanılmaktadır. Aslında ikinci anlamı birçok sektör için geçerli genel bir anlam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürat Kargo Teslimat Devir Yazıyor?

Sürat kargo teslimat devir demek, kargonuzun gün içerisinde size ulaştırılamamasından kaynaklı olarak ertesi güne dağıtım olacağını belirtmektedir. Bu genellikle “Dağıtıma Çıkarıldı” ibaresinden sonra karşınıza gelmektedir. Gün içerisinde kargonuz size ulaşamayınca ertesi güne kalmış ve kargonuzu teslim almanız bir gün uzamıştır anlamına gelmektedir.

PTT Kargo Teslimat Devir Yazıyor?

PTT kargo teslimat devir, yukarıda belirtildiği gibi dağıtıma çıkarılan ancak gün içerisinde elinize gelmeyen kargonun ertesi güne kalmasını söylemektedir. Bu durum PTT kargo gibi birçok kargoda yaşanmaktadır ve oldukça normal bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer kargonun size geri gelmesi uzarsa bağlı olduğunuz şubeye giderek kendiniz alabilir ya da arayıp kargo durumunu öğrenebilirsiniz.

İlgili İçerik: PTT Kargo Torba Kapandı Ne Demek?

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın