Kasıkta Pıt Pıt Atmanın Sebebi Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Kasıkta Pıt Pıt Atmanın Sebebi Nedir?

0

Kasıkta pıt pıt atma hissinin nedeni bazı kadınlarda gebelik belirtisi olarak kabul ediliyor. Bazılarında ise çalışan yumurtalıklardan kaynaklı olduğu biliniyor. Erkeklerde ise durum daha farklı seyrediyor; karın ve üst bacağın birleşim noktasında, tendonlar ile kasların gerilmesi incinmeye sebep olarak, kasıkta nabız gibi atma hissine sebebiyet verebilir.

Kasıkta Nabız Atışı Hissi Neden Olur?

Gebe bir kadının büyüyen rahmi, kasıkta hissedilen atışların nedeni olabilirken, gebeliğin ilerleyen döneminde anne karnında hıçkırık tutan bebek de aynı hissi yaşatabilir. Erkeklerde ise gerilen tendonlar ile kaslar, kasıklarda hareket halinde hissedilmeyen ancak yatarken ya da otururken kendini belli eden atışlar doğurabilir. Pıt pıt atışlar, olarak tabir edilen atışlar acı verici ise ya da eşlik eden başka anormal bir durum varsa doktorunuza görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın