Mıknatıs Gümüşü Çeker Mi? Gümüş Mıknatıs Çeker Mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Mıknatıs Gümüşü Çeker Mi? Gümüş Mıknatıs Çeker Mi?

0

Mıknatıs gümüşü çeker mi çok sorulan sorulardan biri. Gümüş, manyetik değeri çok düşük bir metal olduğundan, mıknatıs gümüşü çekmez. Mıknatısın gümüşü çekmiyor oluşu, sahte veya ayarı düşük gümüşü tespit etmekte kullanılan bir yöntemdir.

Gümüş, periyodik tabloda Ag simgesiyle gösterilen, Latincesi Argentum olan bir elementtir. Atom numarası 47, atom ağırlığı 107,87 gramdır. Gümüş, tıpkı altın ve bakır gibi, manyetik değeri çok düşük bir madendir. Dolayısı ile, altın bakır gümüşü mıknatıs çeker mi sorusunun cevabı, hayır çekmez şeklindedir.

Sahte Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Sahte gümüş anlama yöntemlerinden biri de, mıknatıs yaklaştırmaktır. Gerçek gümüş mıknatıs özelliğine sahip olmadığı için, eğer elinizdeki metali mıknatıs çekiyorsa, o gümüş değildir veya ayarı düşüktür. İçine başka madde karıştırılan gümüşün mıknatıs tarafından çekildiği sıkça görülmektedir. Ayrıca, dışı gümüş kaplama olup içi başka maden olan nesneler de mıknatıs tarafından çekilmektedir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın