Prozac Reçetesiz Alınır Mı? Prozac
  1. Ana Sayfa
  2. İlaç ve Vitamin Rehberi

Prozac Reçetesiz Alınır Mı? Prozac

0

Prozac reçetesiz satılır mı sorusunun güncel cevabı, çoğu eczaneden reçetesiz olarak temin edilebileceği şeklindedir. Peki, Prozac nedir?

Prozac Ne İşe Yarar?

Prozac 20 mg, SSRI grubundan bir antidepresan olup, anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Prozac, doktor kontrolünde başlanması ve bırakılması gereken bir ilaçtır.

Prozac Yan Etkileri

Prozac yan etkileri, tıpkı diğer antidepresanlar gibi bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Prozac ilaç kullananlar, bu yan etkileri şu şekilde bildirmiştir:

gibi yan etkiler, özellikle araç kullananlar için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, ilaç kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve ilacı onun söylediği gibi kullanmalısınız. Bırakırken de, doktorun size söylediği yöntemi izlemeli ve o şekilde azaltmalısınız.

Prozac reçetesiz alınır mı sorusuna cevabımız, bazı eczaneler için evet olmaktadır ancak yazımızda vurguladığımız gibi, bilinçsiz ilaç kullanımından uzak durmalı ve doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamalısınız.

Prozac Cinselliği Etkiler mi?

Prozac 20 mg cinsellik konusunda yan etkilere sahiptir. İlacı kullanmaya başladığınızda, cinsel isteksizlik, ereksiyon olamama sorunu gibi etkiler yaşarsınız ancak bunların önemli bir kısmı, ilk 2 hafta içinde geçer ve cinsel hayatınızı dilediğinizce yaşamaya devam edebilirsiniz

Prozac Geç Boşalma Yapar mı?

Prozac kullananlar, en çok erektil disfonksiyon adı verilen sertleşememe sorunundan bahsetmiştir. Bunun yanısıra, geç boşalma da prozac kullanıcıları tarafından bildirilmektedir

Prozac Reçetesiz Alınabilir Mi?

Peki prozac reçetesiz satılır mı? Prozac ve benzeri ilaçların, reçeteyle satılması gerekmektedir. Bazı eczaneler reçetesiz verirken, bazıları da reçete istemekte.

Prozac reçetesiz alınır mı 2022 yılında da çok merak ediliyordu ancak yönetmelikler değişmediği için, eczaneler reçete istemekle yükümlüdür. Bazı eczaneler verse de, doktorunuz size reçete vermediyse tıpkı herhangi bir ilaç gibi, Prozac’ı da kullanmamalısınız.

Prozac İçin Yeşil Reçete Gerekli mi?

Prozac reçetesiz satın almak mümkündür. Bu nedenle yeşil reçete gerekli değildir.

Prozac Reçetesiz Fiyatı

Prozac fiyatı 2023 güncel olarak değişik dozlarda şu şekildedir:

  • Prozac 20 mg fiyatı güncel olarak 72,33 TL’dir. Eczanelerden bu fiyat ile, reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Bu fiyat, şubat zamlarından sonraki güncel fiyattır.

Yorum Yazın