Prozac Reçetesiz Alınır Mı? Prozac
  1. Ana Sayfa
  2. İlaç ve Vitamin Rehberi

Prozac Reçetesiz Alınır Mı? Prozac

0

Prozac reçetesiz satılır mı sorusunun güncel cevabı, çoğu eczaneden reçetesiz olarak temin edilebileceği şeklindedir. Peki, Prozac nedir?

Prozac Ne İşe Yarar?

Prozac 20 mg, SSRI grubundan bir antidepresan olup, anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu nedenle bütün antidepresan ilaçları gibi, Prozac da doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Prozac Yan Etkileri

Tıpkı diğer antidepresanlar gibi Prozac da bir takım yan etkilere sahiptir. Bu yan etkiler, Prozac ilaç kullananlar tarafından şu şekilde bildirilmiştir:

gibi yan etkiler, özellikle araç kullananlar için tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle, ilaç kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve ilacı onun söylediği gibi kullanmalısınız. Bırakırken de, doktorun size söylediği yöntemi izlemeli ve o şekilde azaltmalısınız.

Prozac reçetesiz alınır mı sorusuna cevabımız, bazı eczaneler için evet olmaktadır ancak yazımızda vurguladığımız gibi, bilinçsiz ilaç kullanımından uzak durmalı ve doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamalısınız.

Prozac Cinselliği Etkiler mi?

Başarılı bir antidepresan olan Prozac 20 mg ne var ki cinsellik konusunda yan etkilere sahiptir. İlacı kullanmaya başladığınızda, cinsel isteksizlik ve ereksiyon olamama sorunu gibi etkiler yaşarsınız ancak bunların önemli bir kısmı, ilk 2 hafta içinde geçer ve cinsel hayatınızı dilediğinizce yaşamaya devam edebilirsiniz

Prozac Geç Boşalma Yapar mı?

Prozac kullananlar, en çok erektil disfonksiyon adı verilen sertleşememe sorunundan bahsetmiştir. Bunun yanısıra, geç boşalma da ne yazık ki prozac kullanıcıları tarafından bildirilmektedir.

Prozac Reçetesiz Alınabilir Mi?

Peki prozac reçetesiz satılır mı? Prozac ve benzeri ilaçların, reçeteyle satılması gerekmektedir. Bazı eczaneler reçetesiz verirken, bazıları da reçete istemekte.

Prozac reçetesiz alınır mı 2023 yılında da çok merak ediliyor. Her ne kadar eczaneler reçete istemekle yükümlü olsa da, Prozac genellikle reçetesiz olarak alınabilmektedir. Ayrıca, psikiyatrınızın yazdığı ve düzenli kullandığınız antidepresan ilaçları aile hekiminiz de tekrar yazabilmektedir.

Prozac İçin Yeşil Reçete Gerekli mi?

Hayır, Prozac’ı eczanenizden rahatça temin edebilirsiniz. Bu nedenle yeşil reçete gerekli değildir.

Prozac Reçetesiz Fiyatı

Prozac fiyatı 2023 güncel olarak değişik dozlarda şu şekildedir:

  • Prozac 20 mg fiyatı güncel olarak 78 TL’dir. Eczanelerden bu fiyat ile, reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Bu fiyat, şubat zamlarından sonraki güncel fiyattır.
içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın