Red Bull’da Alkol Var Mı? İçerisinde Ne Var?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Red Bull’da Alkol Var Mı? İçerisinde Ne Var?

0

Red Bull’da alkol var mı? Sorusu, Türkiye gibi Müslüman ülkelerde sorulmakla birlikte merak edilmektedir. Alkol, İslam dininde haram olduğu için Red Bull’un içerisinde alkol olup olmadığını cevaplamak istedik. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Red Bull’da Alkol Var Mı?

Enerji içeceği olduğu için kimi zaman içerisinde uçucu madde olup olmadığı merak edilmektedir. Bu içeceğin içerisinde, kafein vardır. Çeşitli vitamin ve minerallerin bir araya gelmesi ile hazırlanıp, enerji veren bir karışım olarak piyasaya sürülür. Bu nedenle Red Bull’da alkol yoktur. Bazı kişiler, vodka ile karıştırıp içmeyi tercih ettiklerinden bu ürünün adının alkolle anılması tesadüf değildir.

Red Bull’un İçinde Sperm Var Mı?

Red Bull’un içinde sperm, boğa spermi olarak mevcuttur. Enerji içeceklerinin içinde boğa idrarı ve sperminin bulunduğu kanıtlanmıştır. Longhorn Sığır Firması bu konuda bir araştırma yapmış ve çeşitli enerji veren içeceklerin markalarında bu olguyu saptamıştır.

Bu tip ürünlerin içinde farklı etken maddelerin olmasının anormal bir yanı olmadığı gibi, vitamin ve mineral açısından yüksek olması sonucunda enerji vermektedir. Boğa’nın Latince ismi Taurus olarak bilindiği için, içindekiler kısmında boğa adının geçtiğini bu şekilde anlayabilirsiniz.

Red Bull’un İçinde Ne Var?

red bullun icinde ne var
red bullun icinde ne var

Red Bull’un içinde, 28 mg. 250 ml kola, 113 mg. 250 ml. Filtre kahve, 79 mg. 250 ml granül kahvesi ve 6 mg kakao gibi ürünler mevcuttur. Bunun yanında, 57 mg. 250 ml. siyah çay katılarak karışımın son hali ortaya çıkar. Bu maddeler bilinen ve resmi olarak ortaya konan çeşitler olmaları bakımından, bir enerji içeceğinin içinde ne olduğunu merak edenlerin kolaylıkla ulaşabileceği türdendir.

Red Bull Kaç Yaş İçin?

Red Bull, 18 yaşından küçüklerin içemeyeceği bir içecektir. Çünkü, enerji içeceklerine on sekiz yaş sınırı getirilmiş ve bu tip gıdaların, alkol ile suistimal edilmesinin önüne geçilmek istenmiştir. Genelde spor yapan gençlerin sıklıkla tercih ettiği bir ürün olması bakımından, her yaştan kesimin ilgisini çekse de yaş sınırına dikkat edilmelidir.

Medyada bu ürünün kötüye kullanımı sonucu, insan sağlığına oldukça olumsuz sonuçları olabileceği haberler üzerinden verilmektedir. Ailelerin de, çocuklarının yiyip içtiği şeyleri kontrol etme konusunda dikkatli olmaları ve besinlerin kötü amaçla kullanılmasının önüne geçmeleri gerekmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın