Sıvı Krema Yerine Ne Kullanılabilir? Alternatif Ürünler
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Sıvı Krema Yerine Ne Kullanılabilir? Alternatif Ürünler

0

Sıvı krema yerine, süzme peyniri, su, un karışımından krema elde edilmektedir. Süzme peynirini suyun içinde iyice ezip un ilave edilmesi gerekmektedir. Bu karışımın içine kişiye göre baharat eklendiğinde lezzetli bir sos da elde edilmektedir. Hazır olarak satılan kremalardan hem daha lezzetli hem de daha sağlıklıdır. Alternatif olarak; Hindistan cevizi kreması, kaju kreması ya da tafu kullanılmaktadır. Bunun dışında

İçindekiler

Pastalarda Sıvı Krema Yerine Ne Kullanabilirim?

Pastalarda krema kullanmak için bir bardak tofuyu püre haline getirilmelidir. Bu yöntem sadece krema değil baharatlar ile sos olarak da kullanılmaktadır. Vegan kişiler için; kaju kreması ve Hindistan cevizi kreması kullanılması gerekmektedir. Satın alarak elde edileceği gibi, bir kutu Hindistan cevizi sütünü buzdolabında saklayıp sertleşene kadar bekletilmelidir. Soğuduktan sonra bir kabın içine dökülmelidir. Altında kalan kısımlar kremadır.

Kaju kreması için; 1 fincan tuzsuz kaju suda bekletilmelidir. Kabukları çıkarıldıktan sonra su bardağına tuz ekleyip çırpılmalıdır. Pürüzsüz hale gelene kadar bu işlemin devam etmesi gerekmektedir. Daha sonra geceye kadar buzdolabında bekletilmelidir. Bu sos çırpılmış tatlılar için en ideal olanıdır.

Krem Şanti Krema Yerine Kullanılır Mı?

Evde krem şanti yerine krema kullanılsa da sadece tatlılar için uygulanması daha iyi olacaktır. Bunun nedeni ise krema da krem şantiye göre yoğunluğu ve yağı daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

Yemeklerde Krema yerine Ne Kullanılır?

Yarım bardak günlük sütün içine 83 gram erimiş margarin ya da tereyağı karıştırılarak yemeklerde kullanılacak krema elde edilmektedir. Bunun dışında süt ve tereyağ karıştırılarak da yemekler için krema elde edilmektedir.

Sıvı Krema Yerine Labne Kullanılır Mı?

Sıvı krema yerine labne kullanılması tavsiye edilmemektedir. Sıvı krema genelde yemekler için kullanıldığında labne tadı değiştirmektedir. Süt ve yağ karışımı ya da tofu kullanılması lezzet açısından daha mantıklı olacaktır. Labne genellikle pastalarda krema olarak kullanılmaktadır. Orta ölçülü bir pasta da 100 gram labne kullanılması yeterli olacaktır. Yapılacak pastanın kreması hazırlanırken kaseye eşit derecede krema ve krem peynir eklendiğinde kıvamı daha yoğun olacaktır.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın