Tekeller Kaçta Açılır? Tekeller Kaçta Kapanıyor?
  1. Ana Sayfa
  2. Alışveriş

Tekeller Kaçta Açılır? Tekeller Kaçta Kapanıyor?

0

Tekeller, yani Tekel bayileri için pandemi kısıtlamaları sona erdikten sonra herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor. Ancak, alkol satışı haftanın her günü 22:00 ile 06:00 arasında yasak. Bu saatler dışında, yani 06:00 – 22:00 arası Tekel bayileri için herhangi bir satış kısıtlaması mevcut değil. Çoğu Tekel bayisi, sabah saatleri ile öğlen 12:00 arasında müşterilerine hizmet vermeye başlıyor.

Tekel Bayileri Saat Kaça Kadar Açık?

Tekeller için herhangi bir kapanış saati kısıtlaması yoktur. Türkiye’nin çoğu bölgesinde, 24 saat saat açık olan, mezeden cipse, ekmekten bisküviye kadar geniş bir yelpazede ürün satan tekel bayileri bulunur. Bunların dışında, tekel bayileri genellikle gece 01:00 – 02:00 arasında kapanmaktadır. Bu süre içinde, saat 22:00’dan sonra alkollü içecek satışı yasaktır, yani 22:00’dan bayinin kapanışına kadar, normal bir bakkal gibi hizmet vermektedirler.

Tekeller Kaçta Açılır?

Tekel bayilerinin marketler gibi standart bir açılış saati yoktur. Eğer küçük bir bayi ise ve sahibi tek başına işletiyorsa, kaçta açılacağı daha çok kaçta kapandığına bağlıdır. Küçük yerlerde iş olmadığında erken kapatıp erken açılan tekel bayileri çoktur.

Özellikle gazete, ekmek vb. satan tekel bayileri, çok erken saatlerde, yani saat 06:00 – 07:00 arasında açılabilir. Bunlar daha çok bakkal ve market gibi işletmelerin az olduğu bölgelerde bulunur.

Tekeller Kaçta Kapanıyor?

Tekeller saat 22:00’dan sonra alkol satışı yapamıyor. Ancak bu yasak, içki dışındaki ürünleri satmalarına engel olmadığı için, birçok Tekel bayisi saat 00:00’a, hatta 02:00’a kadar açık kalıyor. Mahallelerdeki bakkal ve marketlerin kapalı olduğu saatlerde, temel gıda ihtiyaçlarınızı birçok Tekel bayisinden karşılayabilirsiniz. Dolayısı ile Tekeller kaçta kapanır sorusunun belirli bir cevabı yok; sadece içki satışının bittiği saati 22:00 olarak söyleyebiliriz.

Hafta Sonu Tekeller Açık Mı?

Yaşadığımız pandeminin ardından, Tekel bayileri için haftasonu yasağı kalktı. Bu sayede, haftanın 7 günü saat 06:00 ile 22:00 arası alkol satışı yapılabiliyor. Ancak, çoğu Tekel bayisi, alkol satışı haricinde standart gıda ve sarf malzemesi de sattığından, alkol satmamak kaydıyla daha geç saatte de kapanabiliyor.

Bayramda Tekeller Açık Mı?

Bayramlarda Tekeller açık oluyor. Bayramlar insanların tatilde olduğu zamanlar olduğu için içki tüketimi normal dönemlere göre daha fazla olduğu için, bayramda da tekel büfeleri açık oluyor.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın