Tekeller Kaça Kadar Açık? Tekeller Kaçta Kapanıyor?
  1. Ana Sayfa
  2. Soru Cevap

Tekeller Kaça Kadar Açık? Tekeller Kaçta Kapanıyor?

0

Tekeller, yani Tekel bayileri için pandemi kısıtlamaları sona erdikten sonra herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor. Ancak, alkol satışı haftanın her günü 22:00 ile 06:00 arasında yasak. Bu saatler dışında, yani 06:00 – 22:00 arası Tekel bayileri için herhangi bir satış kısıtlaması mevcut değil.

Tekel Bayileri Saat Kaça Kadar Açık?

Tekeller için herhangi bir kapanış saati kısıtlaması yoktur. Türkiye’nin çoğu bölgesinde, 24 saat saat açık olan, mezeden cipse, ekmekten bisküviye kadar geniş bir yelpazede ürün satan tekel bayileri bulunur. Bunların dışında, tekel bayileri genellikle gece 01:00 – 02:00 arasında kapanmaktadır. Bu süre içinde, saat 22:00’dan sonra alkollü içecek satışı yasaktır, yani 22:00’dan bayinin kapanışına kadar, normal bir bakkal gibi hizmet vermektedirler.

Tekeller Kaçta Açılır?

Tekel bayilerinin marketler gibi standart bir açılış saati yoktur. Eğer küçük bir bayi ise ve sahibi tek başına işletiyorsa, kaçta açılacağı daha çok kaçta kapandığına bağlıdır. Küçük yerlerde iş olmadığında erken kapatıp erken açılan tekel bayileri çoktur.

Özellikle gazete, ekmek vb. satan tekel bayileri, çok erken saatlerde, yani saat 06:00 – 07:00 arasında açılabilir. Bunlar daha çok bakkal ve market gibi işletmelerin az olduğu bölgelerde bulunur.

Yorum Yap