10 Basit Adımda General Mobile Virüs Temizleme Rehberi

General Mobile virüs temizleme işlemi, 10 basit adımda gerçekleştirilebilir. Bunu yapabilmek için telefonun sitesinde yer alan dosyayı indirip telefonunuza kurmanız gerekiyor. Programı kurduktan sonra ise şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

General Mobile Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak General Mobile virüs temizleme için yazılım yüklemeniz şart. General Mobile diğer yarıştığı firmalara göre biraz geride kaldığı için bu tür sorunların üstesinden gelemiyor.
 • Adım 2: Telefonunuzun modeli ve markasına göre değişiklik gösterdiği için General Mobile firması Türkiye kullanıcıları için http://www.generalmobile.com.tr/kitkat15/ sitesini yayınladı. Bu sayfada size uygun olanı bulup indirin.
 • Adım 3: Doğru dosyayı indirdikten sonra çift tıklayarak kurulumu başlatın.
 • Adım 4: Yazılım dosyası indirilirken bir hata ekrana gelirse ‘’Bu Sürücü Yazılımını Yine de Yükle’’ seçeneğini işaretleyip devam edin. Kurulum işlemi sona erene kadar bekleyin.
 • Adım 5: Telefonu kapatın ve bataryayı cihazdan çıkarın. USB sürücüsü kurulduktan sonra ‘’Exit’’ seçeneğine giriş yapıp işlemi sonlandırın.
 • Adım 6: Options seçeneğinde bulunan ‘’CheckSWVer’’ yazısında yer alan tik işaretini kaldırın.
 • Adım 7: ‘’Scatter- Loading File’’ bölümünün dolu olduğunu kontrol edin, dolu değil ise sağ bölümde bulunan ‘’Scatter- Loading’’ kısmına girip yazılım dosyasını yükleyin.
 • Adım 8: Bataryayı takmadan telefonunuzu bağlayın. 1- 2 dakika sürücülerin yenilenmesini bekleyin.
 • Adım 9: ‘’Start’’ seçeneğine tıklayıp ‘’Download Ok’’ yazısı gelene kadar USB kablosunu cihazdan çıkarmayın.
 • Adım 10: Yazılım yüklendikten sonra General Mobile virüs temizleme işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur.

General Mobil Virüs Tespit Etme Nasıl Yapılır?

General Mobile virüs tespit etme için; telefonda donma ya da kasma, cihazın şarjı normalden daha hızlı bitmesi, internet paketinin normalden daha hızlı bitmesi, cihazda aşırı ısınma, kullanan kişinin haberi ya da isteği olmadan indirilmiş uygulamalar ve telefonun kendi kendine kapanması gibi problemler bulunuyorsa cihaza virüs bulaşmış olabilir.

Genellikle kötü yazılımlar; kişisel bilgilerinizi, sosyal medya hesaplarınızı, görsel paylaşımlarınızı, fotoğraflarınızı, e-mail adreslerinizi, banka hesap bilgilerinizi ve bu tür aklına gelen tüm verileri tehlikeye atar.

General Mobil Virüs Temizleme Uygulamaları

 1. ESET Mobile Security
 2. AVG ANTIVIRUS
 3. MCAFEE MOBILE SECURITY
 4. AVAST ANTIVIRUS

4 program yardimi ile virus temizleme

 

1. AVG ANTIVIRUS:

Zararlı virüslerden ve yazılımlardan korumaya yönelik geliştirilen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama kilidi, fotoğraf güvenlik kasası, Wi-Fi için güvenlik taraması ve uygulamaya giriş için izin danışmanı gibi yöntemler ile kişisel verilerinizi güven altına alabilirsiniz.

Uygulama içi satın alma içeren bu uygulamayı ücretsiz olarak Play Store üzerinden ya da https://www.eset.com/tr/home/mobile-security-android/ adresinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. En fazla tercih edilen mobil virüs temizleme uygulaması olarak söylenebilir.

2. ESET Mobile Security:

ESET Mobile Security ile Android telefonunuza ya da tabletinize güçlü bir anti- virüs programı yükler böylelikle kötü amaçlı yazılımlara karşı cihazınızı korumaya alır. Dünya çapında indirilen bu uygulamanın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Kolay kullanım arabirimi, Proaktif Anti- Theft ve kimlik avı gibi korumasının bulunduğu özelliklerden faydalanabilirsiniz.

İster ücretsiz kullanabilir isterseniz para vererek kullanabileceğiniz bu uygulamaya Play Store üzerinden ya da https://www.eset.com/tr/home/mobile-security-android/ adresinden sahip olabilirsiniz.

3. MCAFEE MOBILE SECURITY:

Birçok kişinin telefona indirdiği MCAFEE MOBILE SECURITY programı, yüksek güvenlik koruma duvarı ile telefonunuzda üst düzey savunma sağlar. Güvenlikten beklenen tüm veriler ile donatılan bu uygulama; Smart Security, Privacy Protection, MCAFEE zararlı yazılımlardan koruma ve casus yazılım koruma özelliği bulunur.

Ücretsiz olsa da uygulama içi satın alması bulunan bu uygulamayı Play Store adresinden indirebilirsiniz. Service.mcafee.com/contract adresinden yetkili kişilere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

4. AVAST ANTIVIRUS:

Android amaçlı olan bu uygulama dünya çapında güvenilir ve indirme oranı yüksek bir uygulamadır. Casus ya da reklam yazılımı gibi zararlı yazılımlar bulaşmış cihazlar için önerilir. E-mail, telefon çağrısı, kötü amaçlı yazılımlar, internet sitelerinden bulaşan virüs ya da SMS mesajlarından gelen kimlik avları gibi saldırılara karşı korur.

Uygulama içi satın alma içeren programda, Play Store üzerinden ya da https://www.avast.com/tr-tr/free-antivirus-download#pc adresinden ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Not: Uygulamayı indirmeden önce yorumlar kısmına göz atmanızı tavsiye ederiz. Uygulamaların hepsinde reklam içerir.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın