Müdür Yardımcısı Pansiyonda Nöbet Tutabilir Mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Müdür Yardımcısı Pansiyonda Nöbet Tutabilir Mi?

0

Müdür yardımcısı pansiyonda nöbet tutabilir. Nöbet tutması için kendisine görev verilmesi okul müdürü ile mümkün olur. Okul müdürü tarafından kendisine nöbet verilmezse müdür yardımcısı nöbet tutmaz. Müdür yardımcısı pansiyondan sorumlu olduğunda ise kendisine okul nöbet görevi verilmemektedir. Nöbet dışında pansiyonda, öğrenci, personel, yazışma, sosyal etkinlik, güvenlik, beslenme, bakım ve temizlik gibi konulardan da sorumludur.

Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcısı Pansiyonda Kalabilir mi?

Pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı pansiyonda nöbet durumunda kalabilir. Ancak bunun dışında kalması olanaklı değildir. Nöbet kapsamında kalması gerektiğinde ilgili işlemleri yürütecek ve genel sorumluğu üstlenecektir. Nöbet ve diğer çalışma saatlerinde müdür yardımcısının görevleri şu şekildedir;

  • Yatılı olarak kalan öğrencilerin düzen, disiplin ve temizliklerinin sağlanması,
  • Etütlerin verimli ve zamanında yürütülmesi,
  • Yatılı öğrencilerin ziyaretçi kabul etme saatlerinin belirlenmesi,
  • Günlük tabela işlerinin hazırlanması,
  • Banyo, bulaşıkhane, çamaşırhane, tuvalet ve lavabo gibi alanların temizliğinin sağlanması,
  • Pansiyon ile ilgili diğer görevlerin yapılmasıdır.

Pansiyon Nöbeti Kaç Saat Ödenir?

Pansiyon nöbeti ödeme saati 24 saat üzerinden belirlenmektedir. Bu kapsamda 24 saat süreyle nöbet tutanlar için ek olarak iki saat daha ek ders ücreti ödenmektedir. Nöbet kapsamında aylık bazda en fazla 48 ek ders ücreti ödenmektedir. Bunun dışında ise fazla olan nöbetler verilmez veya verilmiş olsa bile ek ödeme ücreti sağlanmaz. Nöbet ücretleri diğer ayın maaş ücretine eklenerek ödenmektedir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın