Trendyol’da Değişim Nasıl Yapılır? Trendyol İade Nasıl Yapılır?
 1. Ana Sayfa
 2. Nedir? Nasıl?

Trendyol’da Değişim Nasıl Yapılır? Trendyol İade Nasıl Yapılır?

0

Trendyol’da satılan ürünler sınırlı sayıda olduğu için Trendyol ürün değişimi mümkün değildir. Kargoya verilmeden önce müşteri hizmetlerini ararsanız beden değişimini gerçekleştirebilirler. Trendyol değişim talebi yerine iade etmeniz ya da iptal etmeniz mümkün. İade edeceğiniz ürünü 7 iş gününde teslim etmeniz gerekir. Dilerseniz, Trendyol değişim var mı? Sorusundan ziyade iade konusuna odaklanalım;

Trendyol’da İade Var Mı? Şartlar Neler?

Trendyol’da istemediğiniz ürünü iade edebilirsiniz. İade koşulları ise; paketin hasar görmemiş olması, kullanıcı hatasından kaynaklanan zarar oluşmaması gerekir. Ürünü iade ederken tüm aksesuarları ve orijinal kutusunu faturası ile beraber iade etmeniz gerekir. Tek kullanımlık ürünler ya da hızlı bozulan ürünlerin son kullanma tarihi geçme ihtimaline karşın geri alımı gerçekleşmez. Ayrıca, iç çamaşırı ve mayo gibi ürünler de, hijyen nedeniyle iade alınmıyor.

Trendyol İade Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak Trendyol iade için uygulamaya giriş yapın ve “Hesabım” bölümüne girin.
 • Adım 2: Ekrana gelen bölümden “Siparişlerim” kısmına tıklayın.
 • Adım 3: Açılan sayfadan “Detaylar” seçeneğine tıklayın ve siparişlerinizin detayını görüntüleyin.
 • Adım 4: Sayfanın alt kısmında yer alan “Kolay İade Talebi Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: İade etmek istediğiniz ürünü seçtikten sonra neden iade etmek istediğinizi yazın.
 • Adım 6: Geri göndermek istediğiniz ürün birden fazla ise miktarını seçin.
 • Adım 7: Kargoyu seçtikten sonra iade kodunu not alabilirsiniz.
 • Adım 8: İade kodu “Siparişlerim” bölümünde ve mail adresinde yer alır.
 • Adım 9: Geri göndermek istediğiniz ürünü faturası ile beraber pakete yerleştirin.
 • Adım 10: Ürünü iade ederken 7 iş günü içinde teslim etmeniz gerekir.

Not: Eğer 7 iş gününü geçerse tekrar iade kodu almanız ve yukarıda anlatılan adımları tekrar yapmanız gerekir. Ayrıca ürünün deforme olmadığına dikkat edin.

Trendyol İade Kaç Gün?

Trendyol iade süresi, teslimat tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekir. Paketi ile beraber koyulan kargo kodu 7 gün içinde teslim edilmesi gerekir. Eğer 7 gün içinde teslim edilmezse tekrar aynı işlemleri yamanız gerekir.

Trendyol Değişim İptali Nasıl Yapılır?

Trendyol’da değişim olmadığı için ürünün değişim iptali maalesef yapılmıyor. Bunun yerime ürün iadesini gerçekleştirebilir. İade için Gerekli formu doldurup ürün ile beraber kargoya göndermeniz gerekir.

Trendyol Abiye İade Ediliyor Mu?

Trendyol abiye ürününün iade edilmesini kabul ediyor. Fakat ambalajı açılmamış, ürün denenmemiş ve kullanılmamış olması gerekir. Bunlardan birini ihlal ederseniz geri alım yapılmaz.

Trendyol Ürün İade Edilince Para Geri Gelir Mi?

İadesini gerçekleştirdiğiniz ürünün ücreti 2 ile 10 iş gününde gerçekleşir. Ayrıca ürün geri alındıktan sonra mail adresinize bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza Trendyol tarafından işlem ücreti yatırılmış demektir.

İade edilen işlemi yapılırken; iade şartları kontrolü yapılır, şartlara uygun ise 2 ile 10 gün arasında süreç tamamlanır. Eğer şartlara uygun değilse ürün kargoyla adres başlığında belirttiğiniz adrese geri teslim edilir.

Trendyol İade Para İadesi Ne Zaman Gerçekleşir?

Para iadesi 2 ile 10 iş günü arasında banka hesabınıza yatırılır. Mail adresine bilgilendirme mesajı yollandıktan sonra hesabınızda paranın yattığını görebilirsiniz.

İade Edilen Ürünün Para İadesi Kaç Günde Yapılır?

İadesi gerçekleşen ürünün parası 2 ile 10 iş gününde hesabınıza yatırılır. Para iadesinin gerçekleşmesini öğrenmek için uygulamaya kayıtlı olan mail adresinden kontrol etmeniz yeterli olur.

Trendyol taksit ile yapılan alışverişin parasını tek seferde bankaya öder. Banka ödenin tutarı kredi kartınıza ayda taksit sayısı kadar iade eder. Örneğin ödeme 3 ayda gerçekleşir.

Kargo Ücreti İade Edilir Mi?

İade ücreti adımında kargo firması ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Kargoyu teslim ederken iade kargo kodunu belirtmeyi unutmayın.

Trendyol Siparişi İptal Edilince Kupon Geri Gelir Mi?

Trendyol’un yüklediği kuponlar iade işlem sonucunda hesabınıza yeniden tanımlanır. İş ortakları ile yapılan kuponlar ise tek kullanımlıktır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın