Yazım Hatası Düzelten Word Yazım Denetimi Nasıl Açılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Ofis Programları

Yazım Hatası Düzelten Word Yazım Denetimi Nasıl Açılır?

Word yazım denetimi açmak, yazım ve imla kuralları açısından sizi bir hayli rahatlatacaktır. Yazım denetimini açtıktan sonra yanlış bir kelime yazdıysanız o kelimenin altında kırmızı bir işaret belirir. Bu kelimenin üzerine tıkladığınızda ise doğru yazımını görürsünüz. Böylelikle hatasız bir çalışma sürdürürsünüz. Peki, Microsoft Word yazım denetimi nasıl açılır? Tüm detaylar yazımızda;

Word Yazım Denetimi Nasıl Açılır?

Word yazım denetimi açma için çok fazla ekstradan bir şey yapmaya gerek yoktur. Yapılması gereken birkaç basit adımı atmak ve daha sonra yazım denetiminin kısa yolunu açmaktır. Bu sayede yazılarınız daha düzgün ve dile uygun olur. Yazım denetimini açmak için;

 Adım 1:  Öncelikle Word belgesini açın.

 Adım 2:  Word sizi yukarıda bulunan “Giriş” paneline geleceksiniz.

Word Yazım Denetimi Açma 2

 Adım 3:  Bu panelin yanında bulunan “Gözden geçir” paneline girin.

Word Yazım Denetimi Açma 3

 Adım 4:  Burada yazım ve dil bilgisini düzenlemek için “Yazım Ve Dil Bilgisi” bölümüne tıklayın.

Word Yazım Denetimi Açma 4

 Adım 5:  Word yazım hatası düzeltici burada devreye girecektir.

Word Yazım Denetimi Açma 5

 Adım 6:  Panel size yanlış yazımı ya da noktalama hatalarını gösterecek. Dilerseniz burada düzenler ya da “Yok-say” seçeneği ile hataları görmezden gelebilirsiniz.

Word Yazım Denetimi Açma 6

 Adım 7:  İşlem bittikten sonra yazım yanlışları düzelmiş olacak. Artık istediğiniz yazıya ulaştınız.

Word Yazım ve Dilbilgisi Denetimi Nasıl Yapılır?

Word üzerinde yazı yazarken sıkça hata yapıyorsunuz ve yazım denetimine ihtiyaç duyuyorsanız yapmanız gerekenler çok basittir. Özelikle yazdığınız yanlış yazılar yazının altında kırmızıçizgi ile belirtilir. Bu bir nevi denetimdir.

Fakat aynı zamanda yukarıda bulunan adımları uygulayarak da bir yazı denetimi oluşturulur. Bu şekilde en sağlıklı sonuçları almış olur ve yazılarınızı hatasız bir şekilde kullanıcılara sunarsınız. Yazım ve dilbilgisi denetimi bu şekilde gerçekleşir.

Word Yazım Hatası Düzeltme

Word yazım hatası düzeltme önemli yazılarda ya da verilecek olan ödevlerde çokça işe yarayan bir özellik olarak karşımıza çıkar. Dil bilgisi hatalarını ya da yazım yanlışı hatalarını görmek adına oldukça verimli bir özelliktir.

Microsoft Office uygulamalarının gelişimi ile birlikte de bu tip programlar; daha iyi ve daha yararlı hizmet verme adına çok büyük atılımlar gerçekleştirdiği için güven içinde kullanılabilir. Word yazım düzenleme ile daha düzenli yazıların elinize geçme ihtimali yükselir.

Sıkça Sorulan Sorular

Word Yazım Denetimi Kapatma Nasıl Yapılır?

Word yazım denetimi kapatma, için özel olarak çaba göstermenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman yazım denetimini kapatırsınız. Denetimi kapatmak için;

 Adım 1:  Dosya paneline giriş gerçekleştirin.

Word Yazım Denetimi Kapatma 1

 Adım 2:  Burada Seçenekler bölümüne gelin.

Word Yazım Denetimi Kapatma 2

 Adım 3:  Şeridi Özelleştir bölümünü tıklayın.

Word Yazım Denetimi Kapatma 3

 Adım 4:  Yazarken yazımı denetle bölümünün yanında bulunan kutucuğun tikini kaldırın.

Word Yazım Denetimi Kapatma 4

 Adım 5:  Tamam seçeneğine tıklayın. Böylece yazım denetimi kapanmış olacaktır.

Word Yazım Denetimi Kapatma 5

Word Yazım Denetimi Nerede?

Word yazım denetimi, Word panelinde “Gözden Geçir” sekmesinin altında bulunan Yazım Ve Dil Bilgisi” bölümündedir. Buradan yazım ve dilbilgisi denetlemesi yapılır. Çok kolay bir şekilde karşınıza gelen bir kısa yoldur.

Word Yazım Denetimi Yapmıyor Neden?

Word yazım denetimi yapmıyor, sorunu ile bazı durumlarda karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tip sorunlar genellikle yazım denetiminin biri tarafından kapanması sonucu oluşur. Eğer açarsanız yüksek olasılıkla sorun çözüme kavuşacaktır.

içeriğimizi oylayın