Yurtdışında Psikoloji Okumak İçin En İyi Üniversiteler
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Yurtdışında Psikoloji Okumak İçin En İyi Üniversiteler

0

Yurtdışında psikoloji okumak veya yurtdışı psikoloji yüksek lisans için tercih edebileceğiniz üniversiteler mevcut. Bu yazımızda en iyi yurtdışı psikoloji bölümü seçeneklerini sizin için derledik:

Stanford Üniversitesi​

Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bölümü, kurulan ilk bölümlerden biridir. Lisans ve lisansüstü programları mevcuttur. Bölüm, bölüm alanları olarak bilinen beş araştırma grubuna ayrılmıştır. Alanlar duygusal psikoloji, nöro psikoloji, bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisi ve sosyal psikolojidir.

Bölümün Stanford’daki biyoloji, hukuk, tıp ve işletme gibi diğer birçok bölümle yakın ilişki içindedir. Kampüste çeşitli programlara katılımı artırmaya yönelik hedefler vardır.

Princeton Üniversitesi​

Princeton Üniversitesi’ndeki psikoloji bölümü, bir Nobel ödülü, Amerikan Psikoloji Derneği’nden altı Seçkin Katkı ödülü ve Psikoloji Bilimi Derneği’nden üç William James Fellow Ödülüne sahiptir.

Bölüm, nörobilim ve psikolojik işlev üzerine araştırmaları teşvik eden Princeton Nörobilim Enstitüsü ile yakından bağlantılıdır.

UCL​

UCL Psikoloji ve Dil Bilimleri Bölümü, 120’den fazla akademik personeli ve yaklaşık 1.500 öğrencisi ile Birleşik Krallık’taki en büyük bölümlerden biridir.

UCL’deki lisans eğitimi, İngiliz Psikoloji Derneği tarafından akredite edilmiştir ve mezunlar üye olmaya hak kazanırlar.

Bölüm, lisans derslerinin yanı sıra işletme psikolojisi, sinirbilim, karar bilimi ve insan-bilgisayar etkileşimi gibi konularda 20 yüksek lisans derecesi sunmaktadır.

California Üniversitesi, Berkeley​

California Üniversitesi, Berkeley’in psikoloji bölümü, diğerleri arasında gelişim, biliş, sosyal kişilik ve bilişsel sinirbilim gibi alanlarda araştırma yapmaktadır.

Bölüm, bir dizi farklı alanda lisans ve lisansüstü programlar sunarken, öğrencilerin en ilginç bulduğu alanlara odaklanma fırsatı da sunar.

Chicago Üniversitesi​

Chicago Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde temel derslerin yanı sıra araştırma konusuna da yoğunlaşmaktadır. Bu yüzden Chicago Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü en popüler ana dallardan biridir. Lisans Araştırma Girişimi, psikoloji öğrencilerinin ilgi alanlarına uygun araştırma fırsatları bulmalarına ve onları gelecekteki kariyerlerine hazırlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir programdır.

Ayrıca girişim, öğrencilerin kampüste ve ötesinde mevcut olan birçok fırsattan ve araştırmayla ilgili olaylardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur. Bunun için yıl boyunca bir dizi atölye çalışması, bilgilendirme oturumu ve kariyer geliştirme etkinliği sunar.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın