Evlendikten Sonra Memelerin Büyümesi Neden Olur?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Evlendikten Sonra Memelerin Büyümesi Neden Olur?

0

Evlendikten sonra memelerin büyümesi nedeni yüksek ihtimal ile çocuk olması ya da kişinin kilo almasından kaynaklanır. Bu iki nedende evli olmadan da olabilir. Çocuk doğumu gerçekleştikten sonra annenin göğsünde süt dolup boşaldıkça boyutunda değişiklik gözükebilir.

Kadın Memesi Neden Büyür?

  • Kadın meme büyümesi gebelik zamanında, hormonal değişiklikler ve kan hacminin artması ile göğüste büyüme meydana gelir. Bunun nedeni ise vücudun kendini emzirmeye hazırlıyor olmasıdır.
  • Adet döneminde hormonal dalgalanmalar nedeni ile meme şişmesine ve hassasiyete neden olabilir.
  • Emzirme döneminde göğüste süt birikip boşalması ile beraber boyutunda farklılıklar oluşabilir.
  • Alınan bazı ilaçlar göğüs büyümesinde önemli rol oynar. Örneğin östrojen replasman tedavisi ya da doğum kontrol haplarının etkisi bulunur.
  • Göğüsler büyük oranda yağdan oluştuğu için kadınlarda meme büyüme de kilo almanın etkisi büyük olabilir.

Erkek Memeyi Ellerse Büyür Mü?

Erkeklerin kadınların memesini elledikçe büyür lafı tamamen şehir efsanesidir. Cinsel aktivite dışında göğüs ellendikçe büyümesi diye bir şey söz konusu değildir. Sadece cinsellik sırasında meme uçları belirginleşir ve göğüs dikleşir. Fakat bu da sadece cinsel ilişki sırasında gerçekleşir, daha sonra tekrar normal haline döner.

Erkeklerin memeyi ellemesi büyütür lafı kulaktan dolma bilgi ve tamamen yalandan ibret olduğu için dikkate alınmaması gerekir. Cinsel aktivitenin verdiği haz ile erkeğin penisi nasıl büyüyorsa kadınlarında göğüsleri uyarılmanın ve zevk almanın sonucunda kısmen büyüme gerçekleştirir. Fakat bu olay cinsellik sırasında oluştuğu gibi sonrasında tekrar eski haline geri döner.

Kadınlarda Tek Memede Büyüme Neden Olur?

İki göğüsün birbirinden rahatsız edici derecede farklı olmasının nedenleri; gelişimsel bozukluklar, hamilelik, adet döngüsü, ani hormonal değişim ve emzirme gibi konular göğüs asimetrisinde bozukluklara yol açabilir.

Göğüsün şekil bozukluğuna yol açan etkenlerden diğeri de kistler olarak bilinir. Bu kistler iyi huylu olabileceği gibi kötü huylu da olabilir. Kötü huylu kistler kansere yol açabilir. Göğüste oluşan anormal farklılıklarda mutlaka doktora gidilmesi gerekir. Göğüslerde oluşan farklılık kistlerden kaynaklanmıyorsa estetik cerrahi operasyon ile normal hale döndürülebilir.

Vücut sağlığına zarar vermeyen uyumlu silikon protezler ile göğüslerde eşit derece yakalanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise cerrahi operasyonlarda mutlaka güvenilir bir kliniğe gitmektir. İstenildiği gibi yapılmaması ya da vücut sağlığına olumsuz etkileri olabilecek silikon kullanımı sonradan büyük sorun doğurabilir.

Memeyi Ne Büyütür?

Meme büyümesinde sağlıklı beslenmek büyük önem taşır. Meme dokusunun vücut oranına göre çok küçük olması, doğum sonrası sarkma gibi problemlerde estetik cerrahi operasyonuna gitmek ilk sırada yer alır.

Bunun yerine tavuk bageti, keten tohumu, ayçiçeği, kabak gibi besinler göğüs yağ dokusunun toparlanmasına ve tekrar yağlanmasına yardımcı olur. Daha dolgun göğüsler için elma, kiraz, armut, kavun gibi meyveler tüketmeye özen gösterin.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın