Flört Neden Konuşmayı Keser? 6 Nedeni Var
 1. Ana Sayfa
 2. Genel Kültür

Flört Neden Konuşmayı Keser? 6 Nedeni Var

0

Flört, daha önceden bilmediği bilgileri öğrendiyse, hoşuna gitmeyen fikirleri duyduysa ve aile yapısına uygunluk durumunu sorguladıysa konuşmayı keser. Bildiğiniz üzere flört aşaması, sevgililik veya nişanlılık aşamaları gibi ciddi değildir. Bu aşamada insanlar birbirlerini tanır ve bu bağlamda da birlikteliklerine karar verirler. Bazı durumlarda ise flört konuşmayı aniden keser. Bunun birçok sebebi olabilir.

Flörtün Konuşmayı Kesme Sebepleri

 1. Geçmişe dair bilgiler öğrenmiş olabilir.
 2. Konuşacak konuların bulunamaması
 3. Bilinçsiz yapılan konuşmalar
 4. Farkında olunmadan söylenilen sözler
 5. Geç cevap yazmak / Görüldü atmak
 6. Sosyal sınıf eşitsizliğinin fark edilmesi

1Geçmişe Dair Bilgiler Öğrenmiş Olabilir

Flörtün konuşmayı kesme nedenleri arasında ilk olarak kapalı defterlerin açıldığından bahsedebiliriz. Yeni tanışan insanlar birbirleri hakkında fikir sahibi olmadıkları için geçmişe dair araştırmalar yapıp karşısındaki kişiyi tanımaya çalışabilir. Bunun sonucunda da istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Mesela;

 • Öğrenilen eski sevgililer.
 • Geçmişte yaşanan kötü olaylar.
 • Arkadaşlardan alınan fikirler.
 • Sosyal medyadaki geçmiş paylaşımlar.

2Konuşacak Konuların Bulunamaması

Konuşacak konuların bulunamaması, kendinizi iyi ifade edememenize neden olur. Bu nedenden dolayı tarafların birbirlerine yeteri kadar açılamamaları sonucunda da konuşma bıçak gibi kesilebilir. Buna çözüm olarak konuşulacak konuların iyi tespit edilmesi gerekir. Flörtle Konuşulacak Konular

3Bilinçsiz Yapılan Konuşmalar

Flört aniden konuşmayı bitiriyorsa hiç olmayacak bir cümle kurmuş olabilirsiniz. Bazı durumlarda ilişkinin ilk zamanlarında çok hızlı yol almaya çalışabilirsiniz ancak karşınızdaki kişi bu durumdan hoşlanmayabilir. Örneğin, bazı flört ilişkilerinde direkt olarak cinsel odaklı ilerlemek konuşmanın aniden kesilmesine sebep olacaktır. Bu durumu engellemek için samimiyetin oluşmasını bekleyin, acele etmeyin.

Yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum; flörtün aniden konuşmayı kesmesinin sebebi bilginiz olmayan konularda konuşmanız olabilir. Bir flört, karşı tarafta cahilce konuşan bir insan görmek istemez. Gençliğinde flörtleşirken birçok konuda fikir belirttiğimden dolayı karşı tarafı ciddi anlamda sıktım ve bu nedenle de flörtüm sona erdi. Eğer, bilmediğim konularda sussaydım ve bildiğim konularda konuşsaydım bu durum böyle olmayabilirdi.

yaptiginiz konusmalar flortun davranisini etkiler

4Farkında Olunmadan Söylenilen Sözler

Sohbet sırasında farkında olmadan olumsuz, istenmeyen veya hoş karşılanmayan cümleler kurabilirsiniz. Siz bunun farkında olmazsınız ancak karşı taraf ciddi derecede rahatsız olmuştur. Bunun üzerine bir şey yokmuş gibi davranmanız karşı tarafta rahatsızlık yaratabilir. Bir konuşmanın dahi ileride birçok sonucu olacağını düşünen bir kişi konuşmayı aniden kesecektir. Böyle durumlarda daha önceden onu inciten bir şey mi söylediğinizi mutlaka sorun.

5Geç Cevap Yazmak / Görüldü Atmak

Sizin için problem gibi görülmeyen konular, karşı tarafta ciddi bir problem olarak görülebilmektedir. Örneğin, görüldü atmak modern ilişkileri bitirecek bir olaydır. Flörtünüzle konuşurken hızlı cevap yazmaya özen gösterin.

Flörtüm aniden konuşmayı kesti gibi bir problem, görüldü attıktan sonra çevrimiçi olmanın ardından gelebilir. Bu noktada yapacağınız bir şey var; işiniz olduğunu söylemek. Eğer, cevap yazamayacak durumduysanız flörtünüze işiniz olduğunu kibar bir dil ile söyleyin. İşinizin olduğunu bilmeyen flört, sizi dakikalarca telefonda bekleyecektir. Bu durum sıkça tekrar ederse tatsız durum olacağını bilmeniz gerekir.

Yaşadığım bir tecrübeyi sizlere aktarmak istiyorum; flörtüm ile mesajlaşırken aniden soğuk davranışlar sergilediğini gördüm. Zaten bu durum aniden gerçekleşmez, zamanla soğuk hareketler yapar. Bunun sebebini sorduğumda ise bana görüldü atıyorsun başkalarına çevrimiçisin ‘’Başka kızlarla mı konuşuyorsun’’ cevabını aldım. Bu durumda da potansiyel olarak onu aldattığımı düşündü. Büyük ihtimalle de bu yüzden konuşmayı bir gecede kesti ve bir daha yazmadı. Bu konuda tecrübeli olduğum için ayrıca aktarmak istedim.

6Sosyal Sınıf Eşitsizliğinin Fark Edilmesi

Davul bile dengi dengine diye bir söz vardır. Bu söz, herkesin eş değeri ile muhattap olması anlamını taşır. Burada demek istediğim, eğer sosyal olarak birbirinize yakın ekonomik sınıflarda değilseniz ve bu fark edildiyse konuşma aniden kesilebilir.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın