Kuantum Düşünce Tekniği Nedir? Eğitimi Ne İşe Yarar?
 1. Ana Sayfa
 2. Genel Kültür

Kuantum Düşünce Tekniği Nedir? Eğitimi Ne İşe Yarar?

Kuantum düşünce tekniği, gelecek üzerinde düşünme tekniği de denilebilir. Gelecekte olması istenmeyen bir takım durum ve sahip olmak istemediğimiz özellikler hakkında; ses, hayal, duygu ya da düşünce ile oluşan bir tekniktir. Bu teknik biçimi ile bellek düzeyimizi, bilinçaltımızı ve tüm yaşantımızı etkileyen bir reaksiyon zinciri oluşturulur.

Üst nitelikli bir düşünce biçimi olarak görülen kuantum düşüncesi; sıradan ve kendini tekrar eden, sınırsız ve etkisiz düşüncenin birleşmiş bir enerjisidir. Değişim oluşturma ya da yeni bir şey yaratma etkisi bulunmaz. Daha çok kaygılardan, kuruntulardan birbirini çağıran olumsuz düşüncelerden ve hayallerden yola çıkar.

Kuantum Düşünce Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarıyor?

KuanTum Düşünce Eğitimi Nedir?

Temel anlamıyla kuantum düşünce tekniği, derin manada ve atom altı alanda ekili olabilen bir yaratıcı düşünme tekniğidir. Özel bilinç düzeyi yaratarak, bireysel manada kurgulanmış imgesel ya da sözlü oluşumları kapsar. Bireyi yaşantısının efendisi durumuna getirir. Birey, yaşantısını sürdürmesini sağaltan enerjiyle iş birliğine girdiğinde bireysellikten çıkıp “bütün” gücüne erişir. Bütünün gücü ile eşitlenir.

Kuantum düşünce eğitimi ile “bütün” gücüne ulaşmakla birlikte hayatınızı ve geleceğinizi yeniden şekillendirebilir ve hatta yeniden bir hayat kurulabilir. İçinizde bulundurduğunuz düşünsel enerjinizi ve sahip olduğunuz bedensel enerjiyi temizleyerek mutluluk ve huzur ortamında bir başlangıç yapılabilir. Bu tekniği öğrendiğiniz zaman kötü kaderi değiştirme gücünü elinize alabilir ve bunu sona kadar kullanıp yeni bir yaşamı kendinize sunabilirsiniz.

 • Hayatının olumsuz gidişatına dur demek isteyenler,
 • Kendini kariyer anlamında geliştirmek isteyenler,
 • Yeni bir meslek edinmeyi düşünenler,
 • Hayat anlamında derinlik arayanlar,
 • Hayatta şahit olduklarının gerçek manalarını derinlemesine merak edenler,
 • Başka insanlara faydalı olmak isteyenler için bu eğitim kesinlikle alınmalıdır.

Kuantum düşünce tekniği dünyasında birçok yerden eğitim alınır. Bu tekniği öğretmede ve yaygın hale gelmesini sağlamada çevrimiçi ya da geleneksel öğrenme modeli kullanılır. Bu noktada eğitimi kimden alacağınız ve ne kadar derinlemesine öğrenmek istediğiniz önemlidir.

Gibi platformlarda temel düzeyde bu tekniğin ne olduğunu anlayabilecek oranda küçük bir eğitim alınabilir. Daha farlı şekilde eğitimler için;

 • Mesut Kahveci tarafından Kuantum Düşünce Teknikleri Sertifika Eğitimi,
 • Bu eğitimi veren danışmanlık firmaları tarafından,
 • Rengârenk yaşam akademisi ve benzeri yerler tarafından eğitimler alınabilir.

Bu eğitimleri almak için iyi bir araştırma ve derinlemesine inceleme gerekmektedir. Eğitimi almak için öncelikli olarak bütün firmaları ve eğitim süreçlerini inlemeyi unutmayın.

Kuantum Düşünce Tekniği Nasıl Öğrenilir?

Kuantum Düşünce Tekniği Öğrenmek

Kuantum düşünce tekniği öğrenmek için ilk önce bir bireye olumlu (pozitif) düşünmeyi, bununla birlikte olumlu düşündüğünde hayatında ne gibi değişiklikler olacağını görmek gerekir. Öncelikli olarak sizin bilinçdışı seviyenize inerek aşağılarda bir yerlerde olumlu olabilecek düşünceye karşı bakış açınızı bulmak gerekir. Bilinçaltında bu oluşumlarda sözel ve imgesel oluşumlar yüklenir. Bu olumumlar kişiye özel kurgulanır ve kurgulandığı kişiye uygulanır.

Kişilerin herhangi bir durumlarda sahip olduğu duygu durumlarına sahiptir. Bu durumlarda çeşitli duyguları hayatlarına yansıtır. Bunlar genellikle olumsuz inançlardır. Bu durumlarda belirli olumlama teknikleri bulunur. Bu teknikler sayesinde bireyin duygu durumunda değişikliğe gidilir. Bu değişiklikler sayesinde birey olumluya ve kendisine iyi gelene yönlendirilir.

Kuantum düşünce tekniğini öğrenmek de bu olumlama ve duygu durumları ile ilgilidir. Öncelikli olarak bu düşünme tekniğinin eğitimi alınması ve bu alana uzun bir süre kafa yorulması gerekir. Bu düşünce tekniğinin en derinine inmek ve orada var olan gizli pozitif duyumları ortaya çıkarmak gerekir. Bunları gerçekleştirmek adına çeşitli seminerler ya da çeşitli uygulama eğitimleri ile derinlemesine öğrenmek önemlidir.

Kuantum Düşünce Nasıl Uygulanır?

Kuantum düşünce gücü, düşünce kalıplarının yaşam kalitesi üzerinde etkisini öğrenmek ve nasıl etkilediğini anlamak üzerine, olumsuz düşüncelerden kurtulmak için uygulanır. Kendinizi hem bedenen hem de ruhen keşfedip, olumsuz düşüncelerden ayırarak temizlemek gerekir. Bu teknikle birlikte de bir farkındalık ortaya çıkar. Uygulanmasının en önemli nedeni de bu farkındalığı oluşturmaktır.

İşte burada bu farkındalığı oluşturmak ve kuantum enerjisi ile düşünme gücünü uygulamak için bir süreç gerekir. Bu süreç öncelikle kişiye özel tasarım yapılır. Bir takım olumlamalar alınır. Bu olumlamalar da hayatın içine aktarılmalıdır. Kişinin öz farkındalığını yaşatarak sağlıklı bir bireyde ve zihinde olumlu düşünme tekniği yaratmak hedeflenir. Fakat kişiye özel olduğu için uygulama yine özel olacaktır.

Kuantum Düşünce Kitapları

Kuantum Düşünce Kitap Önerileri

Kuantum düşünce tekniği kitapları kuantum tekniğini yaymak için yazılmış kitaplardır. Bu kitaplar düşünce tekniğinin yapısını ve temelini size anlatırken bazıları uygulamasının nasıl olabileceği hakkında ipuçları verir. Birkaç kitaptan bahsedecek olursak,

R. ŞANAL Kuantum Düşünce Tekniği

Yazar, Türkiye’nin ilk ve tek bu alanda eğitmeni durumundadır. Bu kitap ile hayatınızın efendisi olmak adına sizlere yol gösteriyor. Hakkınızı istemekten vazgeçmeyin ya da az iyi olana razı olmayın gibi temalarla da içeriği yansıtıyor. Kendi hayatınızın kahramanı olmayı gösteriyor.

James J. Mapes Kuantum Düşünme Yöntemi

Bu kitapta Şanal’ın kitabı gibi bu tekniğin inceliklerine ve ayrıntılarına girmeden kendi hayatınızın lideri olma yolunda size ipuçları veriyor. Bu düşünme yönteminin organizasyon başkanı olan Mapes’in uzmanlık alanı; yeniliği teşvik, yaratıcı düşünme ve üretimi arttırmak olarak gösteriliyor.

Bu kitaplar Kuantum düşünce dünyasında size yol gösterebilir ve bu dünyanın kapılarını size sonuna kadar aralayabilir. Fakat eğitimlerden ve uzun süreli bir eğitim döneminden geçtikten sonra bu konu üzerinde uzmanlaşabilir duruma gelirsiniz.

Tabi, bunlara ek olarak yukarıda bahsettiğimiz eğitimlerden de faydalanabilirsiniz. Böylelikle bilgileriniz sadece teoride kalmamış olur. Kitaplarla teori alt yapıısını sağlarken eğitimlerle pratiğe dökebilirsiniz.

içeriğimizi oylayın