Arı Sütü Boy Uzatır Mı? Propolis & Pekmez Boy Uzatır Mı?
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Arı Sütü Boy Uzatır Mı? Propolis & Pekmez Boy Uzatır Mı?

0

Arı sütü özellikle çocukların gelişimleri açısından oldukça etkilidir. Zengin içeriği ile hücre yenilenmesine ve yüksek enerji verici özelliklere sahip olan arı sütü bu kapsamda boy uzatmak açısından etki göstermektedir. Boy uzatmak için doğrudan etkisi olmamasına rağmen zengin içeriği ile birlikte boyun uzaması için gerekli olan koşulların sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

İçindekiler

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Arı sütünün faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • İşçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgılanan, kovan içinde yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesi için kullanılan ve tamamen doğal olan bir üründür.
 • Yavru arılar bu süt ile beslenir ve kısa sürelerde yavru arıların büyüme ve gelişme göstermesi için büyük etki gösterir. Arı sütünün 100 gramı içinde yaklaşık olarak 15 gram protein bulunmaktadır. Aynı zamanda B1, B2, B3, B5, B6 grubu vitaminleri, biotin, folik asit ve magnezyum, çinko gibi mineraller açısından da zengindir.
 • Arı sütünün bileşimi için herhangi bir gıdada yer almayan royalaktin adı verilen özel bir protein ve 10 HDA ismini taşıyan değerli yağ asidi bulunmaktadır. Bu içerik özellikle arı sütünü son derece özel ve besleyici kılmaktadır.
 • 10 HDA olarak adlandırılan yağ asidi pek çok biyolojik aktiviteden sorumludur.
 • Arı sütü özellikle çocuklar açısından büyük yararlar gösterir. Çocukların ihtiyaç duydukları büyüme ve gelişmelerine destek amacıyla kullanılmaktadır. Bağışıklığı arttırıcı, bedensel ve zihinsel açıdan gelişimi destekleyen, iştah arttıran etkiler göstermektedir. Bu bakımdan çocukların boyunun uzaması için gerekli olan katkıların da alınmasını mümkün kılmaktadır.
 • Yetişkinler için de zindelik, doğurganlık, ciltteki kolajen sentez arttırıcı ve kalp damar hastalıklarını koruyucu özellikler de taşımaktadır.

Bu yararları ile düzenli arı sütü tüketmek hem hastalıklara karşı korumakta hem de geliştirici özellikler taşımaktadır.

Propolis Boy Uzatır Mı?

Propolis boy uzatır mı sorusuna yardımcı olabilir şeklinde yanıt verilmektedir. Arı sütünden biraz farklı olan propolis, arıların bitkilerden topladıkları özlerden yapılmaktadır. Çok faydalı olan propolis bileşenleri ile birlikte çocuklar için boy uzamasına destek sağlayabilir.

Propolisin Faydaları Nelerdir?

Propolis faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Doğal bir antibiyotik özellikler gösterir. Bakteri kaynaklı olan enfeksiyonların tedavisine bu kapsamda yardımcı olmaktadır.
 • Kanser tedavisini destekler ve kanserli hücrelerin yayılmasının önüne geçer.
 • Antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur, vücudun direncini arttırır.
 • Ağız ve diş sağlığını koruyarak diş eti hastalıklarının oluşmasının önüne geçer. Aynı zamanda ağız kenarında oluşan yara benzeri oluşumlara da iyi gelir.
 • Kalp ve damar sağlığını düzenli olarak korumak için etkilidir.
 • Cilt hastalıklarının giderilmesinde etkilidir.

Pekmez Boy Uzatır Mı?

Pekmez boy uzatma açısından yararlı olmaktadır. Kasların gelişip güçlenmesini sağladığı ve kas miktarını arttırdığı için boy uzamasını desteklemektedir. Düzenli olarak çocuklar tarafından tüketildiğinde boyun uzamasına etki edecektir.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın