Bebe Bisküvisi Kilo Aldırır Mı? Kalorisi Kaç? Zararlı Mı?

Bebe bisküvisi kilo aldırır mı? Sorusu şu şekilde cevaplanabilir; yüksek kalori ve besin değeri içerdiği için kilo almanıza yardımcı olur. Özellikle çocuklarda kilo artışı için tüketilir. Kilo alma problemi yaşayan kişiler süt kullanarak tükettiği gözlemlenir.

İçinde bol miktarda lif ve nişasta bulunduğu için kilo almanıza yardımcı olur. Fakat bebe bisküvisi kullanımında dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz gerekir. Sadece bebe bisküvisi kullanarak kilo almayı ya da sağlıklı kilo almayı beklemek yanlıştır.

1 Paket Cicibebe Kaç Gram? Ve Kaç Kalori?

  • 1 paket Cicibebe 172 gramdır.
  • 1 paket Cicibebe 1105 kalori
  • 10 adet Cicibebe 177 kalori
  • 1 adet Cicibebe 18 kalori
  • 1 adet tahıllı Cicibebe 17 kalori
  • 1 paket tahıllı Cicibebe ise 1070 kaloridir.

Bebe Bisküvisinin İçinde Ne Var?

Bebe bisküvisi ürünün içinde; ana maddeler olarak buğday unu ve şeker görülür. Bunun yanında ürüne nişasta kullanılır. Bebe bisküvisinin 100 gramında 26.4 gram şeker kullanılır. 2 gramlık kesme şeker baz alınırsa 13 adet küp şekere denk gelir. Üründe lif oranı ise 100 gramda 1 gramdır.

Üründe toplam 4 çeşit yağ kullanılır. Palm, ayçiçek, kanola ve pamuk şeklinde sıralanabilir. Bunun yanında ürüne % 2.8 oranında süt ilave edilir. Sütten gelen yağı da hesaplarsak 100 gramlık bisküvide 14 gram yağ bulunur.

% 0.5 gram civarında (5 gr) yumurta kullanılır. Vitamin ve mineral katkıları dışında aroma etkisi sağlayan vanilin ve vanilya ekstraktı eklendiği söylenebilir. Bu eklenen malzemeler kokusunu ve tadını değiştirmek için kullanılır.

Cicibebe Yemek Kilo Aldırır Mı?

cicibebe yemek kilo aldirir mi

Cicibebe bisküvisi yaklaşık olarak 100 gramında 443 kalori bulundurduğu için kilo almanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve kalıcı kilo almak için günlük yakılan kalori miktarının alınandan kalori miktarından az olması gerekir.

Bebe bisküvisini öğünlere dahil ettiğinizde mutlaka sağlıklı ve dengeli beslenmeyi de ihmal etmeyin. Normal kahvaltı sırasında ceviz, fındık besin kaynağı yüksek ürünlerde mutlaka koymayı unutmayın. Bebe bisküvisini tüketirken süt ile karıştırmanız, hem daha lezzetli olmasını hem de daha besleyici olmasını sağlar.

Bunun yanında pekmez tahin az miktarda tereyağı tüketmekte hem kilo almanız hem de sağlıklı beslenmenize katkı sağlar. Bebe bisküvisi tüketiminden sonra normal besin tüketiminiz düşerse sağlıklı kilo alamazsınız. Düzenli ve sağlıklı kilo artışı için normal öğününüzü mutlaka tüketmeniz gerekir.

Bebe Bisküvisi Kaç Yaşına Kadar Verilir?

Bebe bisküvisi 6 aylıktan 3 yaşına kadar verilmesi doğru olur. Bunun dışında kilo almak için gençler, çocuklar, orta yaşlılar kullanabilir. Bebe bisküvisini tüketmek için 6 aylıktan büyük olmanız yeterli olur. Bunun dışında gerekli ölçülerde kullanılırsa zararı olmaz aksine kilo aldırır. Fakat bebeklere herhangi bir besin verirken mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayın.

içeriğimizi oylayın
Yazar: Sinan

1982 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra Çanakkale'ye yerleştim. Birkaç yıllığına ticaret hayatının içinde bulunduğum için aktif olarak ilgilenemediğim programlama ve web tasarım kariyerime, burada içerik yazarlığı yaparak devam ediyorum.

Yorum yapın