Gece Yulaf Yemek Kilo Aldırır Mı? Gaz Yapar Mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Gece Yulaf Yemek Kilo Aldırır Mı? Gaz Yapar Mı?

0

Gece yulaf yemek kilo aldırır mı? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Yulaf, içerisinde karbonhidrat bulundurması nedeni ile gece vaktinde fazla tüketilmesi kilo alımına neden olabilir. Bu durum kişinin bünyesine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak gece vaktinde metabolizma hızı azaldığından dolayı gece vakti yenilen yemekler kilo alımına neden olmaktadır. Bu nedenle yulafın gece tüketilmesi de kişiye kilo aldırabilir.

Gece Yulaf Yemek Gaz Yapar Mı?

Gece yulaf yemek, kişide gaza yol açabilir. Bunun nedeni kolesterolü düşürmek ve kan şekerini dengelemek için kullanılmakta olan yulaf gibi lifli ya da posalı gıdaların bazı karbonhidratların emilememesi nedeni ile gaza neden olabilmektedir. Yüksek oranda çözünürlüğe sahip olan lif içeriği olan yulaf kepeği ve yulaflı bisküvi gibi besinler de gaza neden olur.

Lifalif Yulaf Kilo Aldırır Mı?

Lifalif yulaf, fazla tüketildiği zaman kilo alımına neden olmaktadır. Hem kilo vermek hem de kilo vermek için kullanılmakta olan lifalif yulaf, pekmez ve tahin gibi fazla kalorili besinler ile tüketilmesi durumunda kişinin kilo almasına yardımcı olmaktadır.

Yulaf besin değeri düşük olan bir karbonhidrat olduğundan kilo vermek isteyenler tarafından da kullanılmaktadır. Kilo vermek için kullanılacak olan yulaf; içerisine yoğurt, meyve ve benzeri besin değeri düşük olan gıdalar katılarak tüketilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kola Kilo Aldırır Mı?

Yulaf Ezmesi Bebeklere Kilo Aldırır Mı?

Yulaf ezmesi, bazı malzemeler ile karıştırıldığı zaman bebeklerin kilo almasına yardımcı olmaktadır. Bebeklere belirli bir miktarda verilecek olan yulaf ezmesine az miktarda pekmez koyarak tatlı bebek maması elde edebilirsiniz. Önce doktora danıştıktan sonra bebeğinizin kilo alması için yulaf ezmesi bulunan mamaları kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Diyette Akşam Yulaf Yenir Mi?

Diyet yaparken yulaf yenebilmektedir. Ancak yulaf miktarının abartılmaması gerekir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere her öğünde yulaf tüketimi ile etkili ve sağlıklı bir yulaf diyeti uygulamanız mümkündür. Yulaf ile beraber sebze, meyve ya da yağı bulunmayan et benzeri kalori miktarı düşük olan besin ve gıdaları tüketebilirsiniz. Bu durumda istediğiniz öğünde yulaf tüketebilirsiniz.

Yulaf Kalorisi Kaç?

Yulafın 100 gramında bulunmakta olan kalori 351 olarak ölçülür. Orta boy bir kase içerisine 100 gram yulaf konulabilmektedir. Bu nedenle orta porsiyon olan bir yulafın kalorisi 351 kcal’dir. 100 gram yulafın içerisinde yüzde 70 oranında karbonhidrat, yüzde 14 oranında protein ve yüzde 16 oranında yağ bulunmaktadır.

Yulaf Ezmesi Kalorisi Kaç?

Yulaf ezmesinin 100 gramının kalori miktarı 390 olarak ölçülmektedir. 10 gramının yanın 1 çorba kaşığının içerisinde 39 kcal bulunmakta olan yulaf ezmesinin yüzde 67’si karbonhidrat, yüzde 16’sı yağ, yüzde 17’si ise proteinden oluşmaktadır. 1 su bardağı (200 ml) yulaf ezmesi 259 kcal ederken 1 fincan (60 gr) yulaf ezmesi 222 kcal etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Haşlanmış Yumurta Kilo Yapar Mı?

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın