Kargo Alıcı Şubede Ne Demek? Zimmetlendi Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir? Nasıl?

Kargo Alıcı Şubede Ne Demek? Zimmetlendi Nedir?

0

Kargo alıcı şubede, gönderilecek olan paketin kargoyu teslim almak ile görevli olan kişi yerine ulaştırıcı olan şubede bulunduğunu ifade etmektedir. Bu ibare, genel olarak kargo takip sayfalarında ya da kargo hareketleri kısmında karşımıza çıkmaktadır. Kargonun son durumu için kargonun alıcı şubede olduğu belirtilebilmektedir.

Kargonun alıcı şubede olduğu belirtilmiş ise kargonuzun yakın zamanda teslim edileceği belirtilmektedir. Kargo yakın zamanda alıcı şubeden çıkıp belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilecektir. Kargo size ulaştırılmadan önce size telefon üzerinden bilgi verilecektir.

Kargo Alıcı Şubeye Kuryeye Zimmetlendi Ne Demek?

Kargonun kuryeye zimmetlemiş olması, paketiniz için sorumlu olanın artık kurye olduğunu belirtmektedir. Kargonun alıcı şubeye zimmetlenmesi, herhangi bir sorun olduğunu ifade etmez. Bu duruma kargo takip sayfasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Adres Başlığı Nasıl Yazılır?

Bu durumda kargonuz artık kuryeye emanet olduğundan kargo ile ilgili meydana gelen sorunlardan kurye sorumlu olacaktır. Kargonuz kuryeye zimmetlenmiş ise kargonuz dağıtıma çıkarılmış ve sorumluluk da kuryeye verilmiş demektir.

Kargo takip sayfası üzerinde alıcı şubede kargo devir ifadesini görüyor olmanız muhtemeldir. Peki Alıcı Şubede Kargo Devir Ne Demek?

Bu ibareyi görmüş olduğunuz gön yapılmakta olan dağıtımın mesai saatlerinin, söz konusu olan kişinin kargosunu teslim etmek için yeterli olmaması nedeni ile şubeye geri götürüldüğü anlamına gelmektedir. Bu durumda kargonuz hala şubede bulunmaktadır.

Kargonun Gönderici Şubede Olması Ne Demektir?

Kargonun gönderici şubede olması, kargonun gönderiyi yapmakla görevli olan şubede bulunduğu anlamına gelir. Gönderici olan şube, kargonun ilk olarak çıkış yaptığı noktadır. Kargonuz ilk olarak bu şube tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca kargonun sisteme ilk girişinin yapılması da bu şube tarafından gerçekleştirilir.

Kargonun Aktarma Şubesinde Bulunması Ne Demektir?

Kargonun aktarma şubesinde bulunması, kargonun gönderici şube ile alıcı şube arasında geçişi sağlamakta olan aktarma şubelerinden birinde yer aldığı anlamına gelmektedir. Kargonuz yola çıktığı zaman araçtan indirilip tekrar yüklenebilir. Bu durumlarda genel olarak kargolar için aktarma şubeler kullanılmaktadır. Kargo takip sayfası üzerinden kargonuzun hangi şehrin aktarmasında bulunduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kargo Zimmetlendi Ne Demek?

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın