Epifiz Bezi: Üçüncü Göz Nedir? Nasıl Açılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Psikoloji

Epifiz Bezi: Üçüncü Göz Nedir? Nasıl Açılır?

0

Üçüncü göz diğer bir adı ile epifiz, bireylerin madde dünyasında göremedikleri mana gerçekliğini manen gösteren bir beyin kısmıdır. Kişiler, madde dünyasında göremedikleri hakikati bu bölümü aktif ederek görebilmektedir. İnsanlar kendilerini maddesel boyuttan sıyırmak için bol bol organik beslenerek metafizik algılarını geliştirmelidir. Esasında oldukça ruhani bir deneyim yaşamak ile bu tinsel bölge açılmaktadır.

Üçüncü Göz Nasıl Açılır?

Üçüncü göz açmanın kişisel deneyimlere göre farklı formülleri vardır. Esasen, en genel anlamı ile bireylerin bu deneyimi gerçekleştirmeleri için bir püf noktadan bahsedilmelidir. Bireysel bir yolculuk olacağı için herkes kendi içindeki metafizik hisleri uyandırarak bunu açabilir. Dikkatli olunması gereken konu, bireysel dahi olsa bu deneyimin bir rehber önderliğinde yapılmasının faydalı olacağıdır. Her daim rehber kişiye eşlik edemese de başlangıç için insanların danışmaları gereken bir pozisyonu vardır. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenebilir;

  1. Beslenmenize dikkat edin
  2. Negatif düşüncelerden ve insanlardan uzak durun
  3. Hayatınızı pozitif yönde revize edin
  4. Her gün meditasyon ve spor yapın
  5. Mum yakarak zihninizi boşaltın
  6. Mantra dinleyin ve olumlama yapın

1. Beslenmenize Dikkat Edin

Epifiz bezini açmak için muhakkak organik gıdalar tüketilmelidir. Organik yaşam, bireylere huzurlu ve mutlu bir ortam sağladığı gibi iç benliğinizi de fizyolojinizi koruduğunuz gibi koruyabilirsiniz. Özellikle işlenmemiş ürünler, kişilere negatif enerji yüklediği için diyet listenizi bu gıdaların dışında tutarak revize edebilirsiniz.

2. Negatif Düşüncelerden Ve İnsanlardan Uzak Durun

Üçüncü gözünüzü açmak ve farklı mistik deneyimler yaşamak istiyorsanız size zarar veren düşünceler ve insanlardan uzak durmanız gerekir. Olumsuzluk, toplumsal yaşamın her anını sardığı için bireyler bloke olmuş durumdadır. Gerçeği görebilmek için olumlu olana yani mistik pozitifliğe yükselmek gerekir. Bunun için de tüm negatifliklerden kurtularak hafif bir biçimde içinize yönelmeniz, içinizdeki gerçeği keşfetmeniz önerilir.

3. Hayatınızı Pozitif Yönde Revize Edin

Hayatınızı olumlu gelişmeler ile doldurmanız, enerjinizi her daim pozitif yönde tutmanıza neden olacaktır. Eylemleriniz ve söylemlerinizi olumlu olacak şekilde düzenlediğiniz ve diğer canlılara karşı nazik olduğunuzda kendinizi keşfetmek için bir adım atmış olursunuz.

4. Her Gün Meditasyon Ve Spor Yapın

Üçüncü gözünüzü aktive etmek için her gün spor ve meditasyon yapmanız gerekir. Epifiz bezi, gizemli bir bölge olduğu için onun nasıl uyanacağı sizin ne kadar hazır olduğunuz ile ilişkilidir. Nitekim, dinamik ve pozitif bir beden kendi içinde bir iç görü oluşturarak kişiyi uyanışa hazırlayabilir.

Farkındalık eeditasyonu nedir? Adlı yazımızda bu konu ile alakalı birçok detay yer alıyor.

5. Mum Yakarak Zihninizi Boşaltın

Sessiz bir yere geçip iç sesinizi dinlemek için kendinize biraz süre verin. Hislerinize odaklanın ve bir mum yakın. Işığa odaklandığınız zaman içinizdeki gerçekliği uyandırıp, tinsel özgürlüğe kavuşabilirsiniz.

6. Mantra Dinleyin Ve Olumlama Yapın

Mantra dinleyerek içinizde olumlu hisler yaratabilir ve olumlamalar ile kendinizi bu mistik yolculuğa hazırlayabilirsiniz. Kendinizi sakinliğin ve dinginliğin içine bıraktığınızda değişimi hissedebilecek noktaya varmış olursunuz.

Üçüncü Göz Nasıl Anlaşılır?

Üçüncü gözü anlamak için, kesin ve geçerli bir yanıtı herkes için bulamayabilirsiniz. Epifiz bezi, oldukça kadim toplumlardan bu yana keşfedilmeye çalışılan insanın öz özelliklerindendir. Şamanların bunu uyandırmak için ayahuasca çayı içtikleri ve çeşitli ritüeller yaptıkları bilinir. Kişi, madde dünyasından uzaklaşıp göremediği bazı gerçekleri farkındalık yolu ile anlayabiliyorsa doğru yolda olduğu söylenebilir.

ucuncu goz merak edilenler

Üçüncü Göz Nerede?

Üçüncü göz, yüzünüzde iki kaşınızın ortasına denk gelen kısımda olduğu farz edilen bir bölümdür. Üçüncü göz noktası hakkında genellikle bu bölgede bulunan özel ve beynin farklı çalışan bir fonksiyonu olduğu söylenebilir. Salgıladığı hormonal değişim sadece doğum ve ölüm anında gerçekleşir. Bu gibi girişimlerin oldukça tehlikeli olduğunu ve genelgeçer bir kesinliği olmadığını bilmeniz gerekir.

Üçüncü Göz Neden Kapanır?

Üçüncü göz, kadim toplumlar boyunca mistik bir bölge olduğu söylentisi ile günümüze kadar gelmiştir. Bunun net bir bilimsel kanıtı olmamakla birlikte bahsedilen bölgenin de esasında epifiz bezi olmadığı açıklanmıştır. Halk dilinde genelde bu bölgeyi uyandırma girişimlerine dair yoğun bir çaba görülür. İnsanlar doğdukları anda bu hormonların salgılandığı ve yaşam boyunca ölene kadar oradaki bilincin kapandığı bilinir.

Üçüncü Göz Hangi Renk?

Üçüncü göz rengi, tam olarak bilinmemekle birlikte, bir rengi olup olmadığı da meçhuldür. Görünebilen ve bilinebilen bir olgu olmadığı için renk konusunda bir kesinliği yoktur. Daha mistik bir konu olarak ele alınması sebebiyle tözel bir yapısı olduğu söylenebilir. Esasında, epifiz bezinin bir rengi olmadığı gibi görünebilen bir şey olmadığı da anlaşılmalıdır.

Epifiz Bezi Sağda Mı Solda Mı?

Epifiz bezinin yeri, iki gözünüzün hizasında hesaplamanız gerekirse kaşlarınızın tam ortasını baz alabilirsiniz. Varsayıma göre, üçüncü gözün tam olarak iki gözün ortasında alın bölgesine yakın bir şekilde konumlanmaktadır. Esasında, bu durumun gerçekliği sorgulanması gereken bir konu olarak ortadadır. Bilimsel olarak bu konunun ispatına gidilmediği için sadece bir söylem olarak bilmeniz yeterlidir.

Epifiz Bezi Aktif Olursa Ne Olur?

Epifiz bezi aktif olursa, bilinç düzeyinde yükselme olduğu ve bu bilincin mistik bir kullanım getirdiği söylenir. Bunu deneyen şamanlar veya guruların özel bitki çayları veya maddeler kullandığı bilinir. Bu tip konuların tehlikeli ve bazen hurafe olduğu gerçeğini bilmeniz önerilir. İtibar etme seviyenizi mümkün mertebe düşük tutarak tehlikeli ortamlardan kendinizi korumuş olursunuz.

Kalp Gözü İle Üçüncü Göz Aynı Mı?

Kalp gözü ile üçüncü göz, kalpten hissetmek ve hislerin kuvvetli olması kişinin iç görüye sahip olduğunu gösterdiği için kalpten gelen duygu epifizden farklıdır. Halk dilinde sezgileri ve hisleri kuvvetli olan bireyleri kalbinin gözü açık birisi şeklinde bakılır. Diğer konunun aydınlığa kavuşmuş bir konu olmaması, sadece mistik bir deneyime dayanması değerlendirme açısından yetersiz bulunmaktadır.

içeriğimizi oylayın

Yorum Yazın