Numeroloji Nedir? Numeroloji’de Sayıların Anlamları Nelerdir?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür

Numeroloji Nedir? Numeroloji’de Sayıların Anlamları Nelerdir?

0

Numeroloji, bütün evrenin sayılar üzerine kurulu olduğu ön kabulüyle, karakterimiz ve tercihlerimiz hakkında çıkarımlar yapılmasını sağlayan okültizm dallarından biridir. Önemli tarihlerin ve ismimizde bulunan sayıların toplanıp çıkarılmasıyla elde edilen yaşam yolu numarası, yaşamdaki yolculuğumuz, nereden gelip nereye gideceğimiz hakkında bilgi verir.

 Numeroloji’de harflerin ve sayıların kendine özgü anlamları bulunmaktadır. Öz farkındalığını geliştirmek isteyen insanların en çok başvurduğu yöntemlerden olan bu sistemde kişinin kendisini, ilgi alanlarını, partneriyle uyumunu vb. incelemesi mümkündür.

İçindekiler

Yaşam Yolu Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle doğum tarihinde bulunan bütün rakamlar birbiriyle toplanır. Burada gün, ay, yılın bütün rakamları tam ve doğru yazılmalıdır. 1-9 arasında tek basamaklı bir sayı elde edene kadar toplama işlemi devam eder. Örneğin; doğum tarihi 23 Mayıs 1996 ise, 2+3+5+1+9+9+6=35 bulunur. 3 ve 5’i topladığımızda ise yaşam yolu sayısı 8 çıkacaktır. Artık, yaşam yolu sayısının numerolojideki anlamına bakılarak kişilik özellikleri hakkında bilgi edinilebilir.

Numeroloji Ne İşe Yarar?

Numerolojide her sayı karşısında harfler bulunur. Bu sayılara yüklenen anlamlar ile tahminler yapılabiliyor. Pisagor tekniği ile ad, soyad ve doğum tarihi tek haneli sayıya indirgenir. Bunun sonucunda da hayatınızda önemli şeyler olabilecek tarihler hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Numerolojide 1 Sayısı Neyi İfade Eder?

Bir: Bağımsız, öncü, aktif, risk almayı seven karakterlerdir. Yeni başlangıçlar yapmaya ve eyleme geçmeye büyük istek duyarlar. Vizyon sahibi, yenilikçi kişiliğiyle toplumda öne çıkan bu insanlar, gruba liderlik etme potansiyeli taşımaktadır. Başka birinin yönetiminde çalışmaktansa tek başına çalışmayı veya kendileri yönetici pozisyonda olmayı tercih ederler.

Numerolojide 2 Sayısı Neyi İfade Eder?

İki: Numeroloji öğretisinde sakin, barışçıl ve dengeli bir karakteri olan bu kişiler, bulundukları ortamda huzuru sağlarlar. Başkalarına faydalı olmaya çalışan destekleyici yönleri gelişmiştir. Kendilerini ön plana çıkarmaya çalışmaktansa, grubun kararlarına uymayı tercih ederler. Kendileri bir işi başlatmaya cesaret edemeseler bile, başkalarının başlattığı işleri devam ettirmekte başarılıdırlar. İnsanlara destek olabilecekleri işlerde çalışabilirler.

Numerolojide 3 Sayısı Neyi İfade Eder?

Üç: İletişim yetenekleri gelişmiştir, kendilerini iyi ifade ederler. Bazen insanlara karşı fazla eleştirel yaklaşsalar da genel olarak empati duygusu yüksek, başkalarının hislerini de ciddiye alan, sıkıntılarını dinleyen kişilerdir. Eğlenceli ve mizahi yapılarıyla dikkat çekerler. Yaratıcı yönlerini sanatsal işlerde değerlendirebilir veya iletişim gücünü kullanabileceği bir meslek seçebilirler.

Numerolojide 4 Sayısı Neyi İfade Eder?

Dört: Bu kişiler kontrollü, sistematik ve istikrarlı karakterdedir. Çevrelerinde kurallara önem veren, mantıklı, güvenir insanlar olarak bilinirler. Sabırlı ve kanaatkar yapılarıyla toplumda da saygı kazanırlar. Bazen mükemmeliyetçi tutumları ile kendilerini ve başkalarını fazla zorlayabilirler. Güçlü temeller kurmadan işe başlamayı sevmeyen tutarlı kişiliklerine rağmen yer yer despotluğa varabilecek sert tarzı, etrafındakiler açısından bunaltıcı olabilir. Organizasyon ve yönetim kabiliyetlerini yaptıkları işlerde kullanabilirler.

Numerolojide 5 Sayısı Neyi İfade Eder?

Beş: Maceracı, keşfetmeyi ve değişimleri seven, öngörülemez kişilerdir. Onları bir yere sabitleyecek işlerden sıkıldıkları için yeni şeyler öğrenebilecekleri, hareket halinde olmayı mümkün kılacak alanlara yönelmek isterler. Seyahat etmek onlar için yaşam biçimidir ki fiziksel olarak bir yerden başka yere gitmelerine gerek yoktur. Zihin dünyaları da hareket halindedir. İletişimde, ticarette, seyahat edebilecekleri mesleklerde başarılı olurlar.

Numerolojide 6 Sayısı Neyi İfade Eder?

Altı: Numeroloji öğretisinde nazik, yardımsever ve insanların iyiliğini düşünen bir karaktere sahiplerdir. Başkalarına hizmet etmekten, yararlı olmaktan haz duyarlar. Pratik çözümler üretmekte iyidirler. Fiziksel ve ruhsal zorluklar çeken kişilere destek olmak onlar için önemlidir. İyileştirici gücünü toplum yararına kullanabileceği mesleklerde veya hizmet sektöründe başarı sağlayabilirler.

Numerolojide 7 Sayısı Neyi İfade Eder?

Yedi: Araştırmacı, meraklı ve analitik zeka sahibi olan bu kişiler, hayatta her şeyi sorgulayarak gerçeğe ulaşmaya çalışırlar. Bilginin peşinde koşan, zihinsel yönü oldukça kuvvetli insanlardır. Olaylara analitik ve rasyonel yaklaşımları, onları problem çözmede başarılı kılar. Bilimsel işlerde, akıllarını kullanabilecekleri alanlarda çalışmaktan mutluluk duyarlar.

Numerolojide 8 Sayısı Neyi İfade Eder?

Sekiz: Azimli, çalışkan ve başarılı insanlardır. Güç elde etme istekleri fazladır. Ulaşmayı hedefledikleri amaca giden yolda pes etmeyerek, karşılarına çıkan engelleri kararlılıkla aşarlar. Şans da yanlarında olursa statüye ve paraya sahip olmakta zorluk çekmeyeceklerdir. Yöneticilik yeteneklerini kullanabilecekleri mesleklerde başarı sağlayabilirler.

Numerolojide 9 Sayısı Neyi İfade Eder?

Dokuz: İnsanlara değer veren, arkadaş canlısı, empati duygusu yüksek kişilerdir. Dokuz son rakam olduğundan bütüncül bir bakış açısına ulaşma, bencillikten kurtulup toplumun yararını düşünme özellikleri verir. Duyarlılıkları gelişmiş, hümanist ve yüksek farkındalık seviyesinde olan bu insanlar, topluma katkı sağlayabilecekleri işlerde çalışabilirler.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın