Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı Mart 2023
 1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı Mart 2023

0

Eczanede kulak deldirme fiyatı 2023 mart ayı itibarı ile, 100 – 250 TL arasında değişiyor. Kulak deldirdikten sonra yapılması gerekenlerle birlikte bu detaylı yazımızda kulak deldirmeye dair her sorunuzu cevaplıyoruz.

İçindekiler

Eczaneler Kulak Deler Mi?​

Kulak deldirmek sağlıkla ilgili bir işlem olduğu için mutlaka eczane gibi hijyenik bir ortamda yaptırılmalıdır. Tanıdığım ve güvenilir olduğunu bildiğim eczanelere sordum ve bu işlemi hepsinin yapmadığını gördüm. Kulak deldirme yerleri arasında, bu işlem için yeterli eczanelere gitmelisiniz.

Kulak deldirme fiyatı, ortalama olarak 100 ile 250 TL arasında değişmekle birlikte, bazı yerler bunu çok daha ucuza yaptığını söyleyebilir. Bu işletmelere şüpheyle yaklaşmalı, kuaför vb. yerlerde yaptırmaktansa iğneyle kulak deldirme fiyatı konusunda çok ucuza kaçmamalı ve eczaneleri tercih etmelisiniz.

Kulak Deldirme Kaç Günde İyileşir?​

Kulak deldirme işlemi sonrasında kulağınız, 2 ay içinde tamamen iyileşir. Başka bir deyişle, 6 – 8 haftalık bir iyileşme süreci gereklidir. Kulak deldirme sonrası oluşabilecek küçük kanama vb. durumlarda, eczacılar çok hızlı ve etkili müdahale edebilir. Ancak kulak deldirme işlemi anlık bir işlem olduğundan, böyle şeylere genellikle gerek olmaz. Steril bir ortamda içiniz rahat ederek kulak deldirme işlemi yapabilirsiniz.

Kulak Deldirme Ağrısı Nasıl Geçer?​

Kulak deldirdikten sonra krem tavsiyesi olarak, enfeksiyon (iltihap) oluşması riskine karşı antibiyotik içerikli kremler kullanmanızı öneriyoruz. Kulak deldirme ağrısı için aşağıdaki kremleri kullanabilirsiniz:

Bunların arasından Bepanthol krem, cilt sorunlarının neredeyse tamamında kullanılabilecek çok etkili bir kremdir.

Kulak Deldirme Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

Kulak deldirme sonrası kulakta şişlik olabilir. Bunun için de en iyi çare, eczacınızın tavsiye edeceği bir krem kullanmaktır. Şişliği indirmek için soğuk su uygulamanız, enfeksiyona neden olacağı için tavsiye edilmez.

Kulak Deldirdikten Sonra Duş Alabilir Miyim?

Kulak deldirdikten sonra duş almak için 24 saat beklemeniz gerekir. Eczanede kulak deldirme işleminden sonra herhangi bir enfeksiyon (iltihap) riskine karşı kulağınıza 1 gün su değdirmemeniz önemlidir.

Yeni Delinen Kulak Küpesi Ne Zaman Çıkarılır?​

Kulak deldirdikten sonra küpe değişimi, en az 1,5 ay, yani 6 hafta boyunca kesinlikle yapılmamalıdır. Çıkardığınız takdirde, kulak delme işlemi etkili olmayacak ve delim yeri enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalacaktır.

Eczaneler Kulak Deler Mi?​

Her eczane maalesef kulak delmiyor. Bunu öğrenmek için, eczanenize danışmalısınız. Bazı eczaneler, kendisi yapmasa bile, tanıdığı ve sizin de güvenebileceğiniz başka eczaneleri tavsiye edebilir.

İlginizi çekebilir: Tetanoz Aşısı Eczanede Yapılır Mı? Ücreti Ne Kadar?

Eczanede Kulak Deldirme Yasak Mı 2023

Eczanede kulak deldirmek yasak şeklindeki söylentiler gerçek değildir. Eczanelerde güvenle kulak deldirebilirsiniz.

Kulak Deldirme Yerleri​

Kulak delim yerleri, aşağıdaki gibidir:

 • Eczaneler
 • Sertifikalı Güzellik Merkezi
 • Sertifikalı Estetik Merkezi
 • Kuyumcu
 • Hastaneler
 • Fenni Sünnetçiler

Burada dikkat etmeniz gereken, kulak deldirdiğiniz yerde tek kullanımlık iğne ile işlem yapılması ve hijyen koşullarına dikkat edilmesi.

Hastanede Kulak Delinir Mi?

Hastanede kulak deldirme, en güvenilir yöntemdir. Hastane ve klinikler sahip oldukları tıbbi imkanlar sayesinde, kulak deldirme sırasında oluşabilecek kanama vb. durumlarda anlık müdahale yapabilir ve enfeksiyon oluşumunu önler. Hastanede kulak deldirme, bölgenizde mevcutsa, ilk tercihlerinizden biri olmalıdır.

Kulak deldirmek kaç TL, ekonomik koşullar göz önüne alındığında çok önemlidir ancak 20 – 50 TL arası değişen, merdiven altı tabir edilen yerlerde kulak deldirme işlemi yapmanız, sağlığınız açısından tavsiye edilmez.

Sünnetçiler Kulak Deler Mi?

Ülkemizde fenni sünnetçilik 2013 yılında yasaklandığı ve sünnet artık hastanelerde yapıldığı için, sünnetçiler o tarihten bu yana kulak ve burun delme işleriyle uğraşıyor. Birçok ünlü fenni sünnetçi de, kulak deliyor. Güvenilir ve çevrenizde bilinen sünnetçiler de güvenle kulak delebilir. Dolayısı ile, eczanede kulak deldirme alternatifi olarak, sünnetçileri de düşünebilirsiniz.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Fiyatı 2023​

 • Kuyumcuda kulak delim fiyatları, eczanelere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Sorduğum güzellik merkezleri, 100 ile 250 TL arası fiyatlar verdi. Siz de, mutlaka değişik kuyumculardan fiyat alın ve kullandıkları cihazları sterilize edip etmediklerini sorun.

Kulak Delim Yerleri​

Eczanede kulak deldirme yaptırmayı düşünüyorsanız, kulak üzerinde deldirebileceğiniz belirli noktalar vardır. Kulak deldirme yerleri isimleri aşağıdaki gibidir:

kulak deldirme yerleri dipsizkuyu net
Kulak deldirme modelleri
 • Kulak memesi (Lobes): Kulak memesi deldirme uygulaması buraya uygulanır. Yumuşak ve acıtmayan bir bölgedir. Burada sinir uçları da o kadar yoğun olmadığı için daha rahat deldirebilirsiniz.
 • Üst Kulak Lobu: Kıkırdağa yakın mesafededir. Bu nedenle canınız alt kulak lobuna göre daha fazla yanabilir.
 • Sarmal (Helix): Kulak kıkırdağı deldirme, bu bölgede yapılır. Canınız biraz yanabilir.
 • Ön Sarmal (Forward Helix): Bu bölge sarmal ve doku karışımı olduğu için, eczanede kulak deldirme sırasında canınız oldukça yanabilir. Helix kulak deldirme için özellikle tam teşekküllü bir sağlık merkezini veya mutlaka en azından iyi bir eczaneyi tercih etmelisiniz.
 • Endüstriyel (Industrial / Scaffold): Kulağı bir uçtan diğer uca kateden bir çubuk olduğu için, kıkırdak iki noktadan delinir. Canınız oldukça yanacak.
 • İç Kıkırdak (Tragus): Kulak deldirme tragus bölümü, yanak ile kulak deliği arasındaki küçük çıkıntıdır. Genellikle can yakmayan bir delim bölgesidir. Kulak kıkırdağı deldirme buradan yapılır. Kulak tragus deldirme, son yıllarda özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir kulak deldirme şeklidir. Tragus kulak deldirme fiyatları da, 250 TL’ye kadar çıkabiliyor.
 • Anti Tragus: İç kıkırdağın karşısında bulunur. Bu bölümde de canınız pek yanmayabilir.
 • Konç (Conch): Kulak kıkırdağı tam ortasından delinir. Oldukça can yakar.
 • Dış Kıkırdak (Scapha / Flat): Tamamı kıkırdak bölgesinde yapılan bir delme işlemidir. Çok can yakar. Kulak kıkırdağı deldirme işlemi, genellikle çok can yakan bir işlemdir ve pek tavsiye edilmez.

Kulak Deldirme Çok Acır mı?​

Kulak delim yerlerini öğrendikten sonra; konç, dış kıkırdak, ön sarmal ve sarmal bölgelerine yaptıracağınız deldirme işleminde canınızın oldukça yanacağını söyleyebiliriz. Bunun dışındaki kulak delim yerleri daha az can yakacaktır.

Tabancayla Kulak Deldirme Zararlı mı?​

Kulak delme tabancası ile yapılacak işlem, eczane veya sertifikalı bir güzellik merkezinde yapıldığında zararlı değildir. Bu ortamlarda sterilizasyona çok dikkat edilir ve bu nedenle endişe etmeden gidebilirsiniz. Buralarda, steril bir kulak deldirme küpesi tabancanın ucuna takılarak, rahat bir şekilde işlem gerçekleştirilir.

Kulak Deldirme Orucu Bozar mı?

Kulak deldirmek oruç bozmaz. Eczanede kulak deldirme işleminden önce veya sonra ağrı kesici ilaç veya iğne yaptırmadığınız sürece, aletle kulak deliminin dinen sakıncası yoktur.

Kulak deldirme fiyatı ile ilgili aklınıza takılan her soruyu bu başlık altında bize sorabilirsiniz.

Umarım yazımızı faydalı ve bilgilendirici bulmuşsunuzdur. Beğendiyseniz, teşekkür olarak sizden yazımızı paylaşmanızı ve daha çok kişiye ulaşmasında yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yazın